Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 8 часа, realno написа:

Това потвърждава факта, че Исус освен Бог е бил 100 % човек. Имал е своите ограничения от плътта - не е бил вездесъщ, всемогъщ, чувствал е болка, глад, жажда и е разчитал на Своя Отец.

Толкова с божествеността на Исус!

Цитат

Матей 26:53  Или мислиш, че не мога да се примоля на Отца Си, и Той би Ми изпратил още сега повече от дванадесет легиона ангели?

Да, но не е помолил отец си да му изпрати легион с ангели, поради простия факт, че блъфира.

...

1 Тогава Исус биде отведен от Духа в пустинята, за да бъде изкушаван от дявола.

2 И след като пости четиридесет дни и четиридесет нощи, най-после огладня.

3 И тъй изкусителят дойде и Му рече: Ако си Божий Син заповядай тия камъни да станат хлябове.

4 А Той в отговор каза: Писано е: "Не само с хляб ще живее човек, но с всяко слово, което излиза от Божиите уста.

5 Тогава дяволът Го завежда в светия град, поставя Го на крилото на храма и Му казва:

Ако си Божий Син, хвърли се долу; защото е писано: - "Ще заповяда на ангелите Си за Тебе: И на ръце ще Те дигат. Да не би да удариш о камък ногата Си".

7 Исус му рече: Писано е още: "Да не изпитваш Господа твоя Бог".

...

Както се вижда, Исус не може да изпълни нито едно от тези условия!

Нито превръща камъните в хляб, нито пък се хвърля, за да докаже, че има някакви свръхестествени способности.

А и фактът, че сам се моли непрекъснато на Бог, да го отмине "тази чаша", е най-опровержимото доказателство за това, че той е човек като всички останали с човешките си слабости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз рекох: вие сте богове, вие сте всички синове на Всевишния;   [Псалми 82:6]

34 Исус им отговори: Не е ли писано във вашия закон: "Аз казах, богове сте вие"?

35 Ако са наречени богове онези, към които дойде Божието слово, а Писанието не може да се наруши,

36 то на Този ли, Когото Бог освети и прати на света, казвате: Богохулстваш; защото казах: Аз съм Божий Син?  [Иоан 10]

Цитираното показва ясно в какъв смисъл Исус е син божи. Самият той го казва, а в случая имаме съответствие и между стария и нов завет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, badr написа:

Това потвърждава факта, че си крайно неуко човече.Ако е Бог няма как да има ограничения.

Бог е всемогъщ, а твоя бог излиза че не е всемогъщ, не е бил всезнаещ, чувствал болка.Нека да дадем думата на ап.Павел за да изобличи гнусните лъжи на евангелистката секта.

"Това потвърждава факта, че си крайно неуко човече."

Бадр, не приляга на претенциите ти всеки път вместо да отговориш на въпросите ми да започваш с нападки и обидни епитети. С това Корана няма да го направиш по истински, нито Библията по лоша както се опитваш. Съсредоточи се и вложи силите и разума си да отговориш логично на въпросите ми или си признай, че нямаш отговори на моите въпроси. 

Постоянно ме упрекваш, че съм неук, прост или какъв не, но по никакъв начин не го доказваш. Разрови се в дебелите си книги, помоли някой за помощ ако желаеш и ми докажи, че греша и ще призная, че бил прав. Другото е празни приказки и хабене на време от твоя страна. 

"Бог е всемогъщ, а твоя бог излиза че не е всемогъщ, не е бил всезнаещ, чувствал болка." 

Разбира се че ще чувства болка. Това е плана на Отец за Исус за да се изпълни изискването на закона, който изисква кръв за очистването на греховете ни / както мюсюлманите жертват животни и проливат кръвта им с тази цел/.

Рим 8:3 Понеже това, което бе невъзможно за закона, поради туй, че бе ослабнал чрез плътта, Бог го извърши като изпрати Сина Си в плът подобна на греховната плът и в жертва за грях, и осъди греха в плътта, space.gif
4 за да се изпълнят изискванията на закона в нас,

Евреи 9:12 веднъж за винаги в светилището, и то не с кръв от козли и от телци, но със Собствената Си кръв, и придоби за нас вечно изкупление. space.gif
13 Защото, ако кръвта от козли и от юнци и пепелта от юница, с които се поръсваха осквернените, освещава за очистването на тялото, space.gif
14 то колко повече кръвта на Христа, Който чрез вечния Дух принесе Себе Си без недостатък на Бога, ще очисти съвестта ви от мъртвите дела, за да служите на живия Бог!

Но се видя, че  животните не са съвършена жертва и тяхната кръв не може да отнеме всичките  ни грехове, Евреи 10:4  Защото не е възможно кръв от юнци и от козли да отмахне грехове, заради това Отец изпрати Исус на земята да се роди  праведен, в човешка плът, да страда като нас и изпита болка, да пролее кръвта си и за да изпълни изискването на закона за жертвата. 

Исус пострада в ПЛЪТ и с още една цел , за да може  да ни съчувства. 

Евреи 4:15  Защото нямаме такъв първосвещеник, Който да не може да състрадава с нас в нашите немощи, а имаме Един, Който е бил във всичко изкушен като нас, но пак без грях.
Евреи 5:2  такъв първосвещеник, който може да състрадава с невежите и заблудилите, защото и сам той е обиколен с немощ,

"Нека да дадем думата на ап.Павел за да изобличи гнусните лъжи на евангелистката секта."

Сега нека и аз да "дам думата" на ап. Павел, че гледам го цитираш избирателно.  

Ап. Павел преди да повярва в Исус е бил гонител ба църквата и християните и се е казвал Савел преди Бог да му промени името на Павел. Много ми напомня джихадистите от ИДИЛ със своята ярост. Да видим какво се случва с Павел......

Деяния 9:1 А Савел, като още дишаше заплашване и убийство против Господните ученици, отиде при първосвещеника. space.gif
2 и поиска от него писма до синагогите в Дамаск, че, ако намери някой от тоя Път, мъже или жени, да ги докара вързани в Ерусалим. space.gif
3 И на отиване, като наближаваше Дамаск, внезапно блесна около него светлина от небето. space.gif
4 И като падна на земята, чу глас, който му каза: Савле, Савле, защо Ме гониш? space.gif
5 А той рече: Кой си Ти, Господи? А Той отговори: Аз съм Исус, Когото ти гониш.

Хубава работа. Исус уж не е Бог, Не е Божий син, уж е не е съществувал според други, а сега се явява на Павел, който на всичко от горе е мразел Исус и е гонел и убивал християните, които е смятал за идолопоклонници. Той също като днешните юдеи и мююслмани е бил убеден, че върши Божията воля като унищожава църквата, но хоп ....... Исус пред него жив и здрав, че на всичкото и Господ. 

Историята му не спира до тук. След като Вижда Исус със собствените си очи, той осъзнава заблудата,  в която е живял и от гонител на църквата става разпространител на вярата в Исус. От последовател на стария Завет, става "идолопоклоник" на Исус. 

И това не е всичко, но виж какво казва:

Деян 26:9 И аз си мислех, че трябва да върша много неща против името на Исуса Назарянина; space.gif
10 което и върших в Ерусалим, понеже затварях в тъмници мнозина от светиите, като се снабдих с власт от главните свещеници, и за убиването им давах глас против тях. space.gif
11 И като ги мъчех много пъти във всичките синагоги, стараех се да ги накарам да хулят; и в чрезмерната си ярост против тях гонех ги даже и по чуждите градове.

И след кратък разказ от страна на Павел, ето какво признава цар Агрипа:

28 А Агрипа рече на Павла: Без малко ме убеждаваш да стана християнин! space.gif
29 А Павел рече: Молил се бих Богу щото, било с малко, било с много, не само ти, но и всички които ме слушат днес, да станат такива, какъвто съм аз, освен тия окови.

Защо ап. Павел се моли всички да станат християни,т.е, да вярват в Исус като Господ и Бог,  ако цитата, който манипулативно показваш от Павел се отнася за Исус? Ще ти помогна с отговора. Ап. Павел когато казва, " [1:23]  и славата на нетленния Бог измениха в образ, подобен на тленен човек", той има в предвид точно такива такива идолопоклонници като мюсюлманите, които, които вместо да се обърнат към истинския Бог и да повярват Неговото истински вечно и непроменими слово са решили да се покланят на предислямски идол на Луната Аллах. 

Освен това ти ми цитираш Рим 1:23 "и славата на нетленния Бог измениха в образ, подобен на тленен човек", но защо не цитираш началото на главата на същата книга, където същия апостол Павел пише:

Рим 1:1 Павел, слуга Исус Христов, призван за апостол, отделен да проповядва благовестието от Бога, space.gif
2 (което по-напред Той беше обещал чрез пророците Си в светите писания), space.gif
3 за Сина Му нашия Господ Исус Христос, Който по плът се роди от Давидовото потомство, space.gif
4 а по Дух на светост биде със сила обявен като Божий Син чрез възкресението от мъртвите;

И отново ще се върна на думите ти за мен:  "Това потвърждава факта, че си крайно неуко човече" , което доказва, че си поредния празнословец и манипулатор, който вместо да обясни в какво вярва, се опитва, чрез манипулативно извадени цитати да сее лъжи. Не забравяй, че скоро те хванах в лъжа и го има черно на бяло.  Но голата истина е, нямаш отговор, ЗАЩО ВЯРВАШ В АЛЛАХ,МОХАМЕД И КОРАНА. Използвайки лични нападки към мен се опитваш да скриеш безпомощността си и нямането на адекватни отговори на елементарни въпроси. 

За домашно можеш да прочетеш Исая 53 глава.

Продължавам да чакам адекватни отговори на поставените въпроси>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, realno написа:

Който чрез вечния Дух принесе Себе Си без недостатък на Бога

Значи Христос се е принесъл в жертва на Бог. Бог е пратил на земята Христос, за да може той да му се принесе в жертва. И понеже ние също сме синове божии, което означава, че също сме на земята по волята на Бог, то от нас какво се очаква?

И повика народа заедно с учениците Си и им каза: Ако иска някой да дойде след Мене, нека се отрече от себе си, нека вдигне кръста си и така нека Ме следва. [Марк 8:34]

Къде се казва, че Исус изкупува нашите грехова. Това става само и единствено със следване на примера му, а не с празни илюзии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Shiniasu написа:

Значи Христос се е принесъл в жертва на Бог. Бог е пратил на земята Христос, за да може той да му се принесе в жертва. И понеже ние също сме синове божии, което означава, че също сме на земята по волята на Бог, то от нас какво се очаква?

И повика народа заедно с учениците Си и им каза: Ако иска някой да дойде след Мене, нека се отрече от себе си, нека вдигне кръста си и така нека Ме следва. [Марк 8:34]

Къде се казва, че Исус изкупува нашите грехова. Това става само и единствено със следване на примера му, а не с празни илюзии.

"Къде се казва, че Исус изкупува нашите грехова."

Матей 1:21  Тя ще роди син, когото ще наречеш Исус; защото Той е Който ще спаси людете Си от греховете им.

Матей 26:28 
Защото това е Моята кръв на [новия] завет, която се пролива за прощаване на греховете.

От Стария завет Исая 53 глава

Прошката няма сила ако не си повярвал в Исус. Той може да е умрял, да е пролял кръвта си, но това няма да те ползва, ако Го отричаш, не искаш да имаш взаимоотношения с Него и не живееш Библията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

34 Исус им отговори: Не е ли писано във вашия закон: "Аз казах, богове сте вие"?

35 Ако са наречени богове онези, към които дойде Божието слово, а Писанието не може да се наруши,

36 то на Този ли, Когото Бог освети и прати на света, казвате: Богохулстваш; защото казах: Аз съм Божий Син?  [Иоан 10]

Цитираното показва ясно в какъв смисъл Исус е син божи. Самият той го казва, а в случая имаме съответствие и между стария и нов завет.

В този смисъл по псалмите и ние всичките сме чада на Всевишния.

А в смисъла по това дето им е отговорил Исус ,всички сме му равни(ето ,че Христос е бил комунист).

По точка 35 :Свещените писания са на разположение на всички ,които имат интернет,следователно всички са Богове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

То показва ясно, но не го виждаш така. Думата "богове"се отнася за управниците и съдиите в Израел, които отвърждават справедливостта, защитават слабите и ги избавят от потисниците им. Тази дума в никакъв случай не означава, че хората имат качества на богове, а само, че могат да станат представители на Бога, получили сила и власт да съдят и отстояват справедливостта. 

Както обикновено изваждате един стих от контекста и започват съчиненията ви. Ето какво пише в същия псалом преди това:

Псалом 82:1 Асафов псалом. Бог стои в Божия събор, Съди всред боговете. space.gif
2 До кога ще съдите несправедливо, И ще лицеприятелствувате към нечестивите? (Села.) space.gif
3 Съдете справедливо сиромаха и сирачето; Отдавайте правото на оскърбения и бедния. space.gif
4 Избавяйте сиромаха и немотния, Отървавайте ги от ръката на нечестивите. space.gif
5 Те не знаят нито разбират, Ходят насам натам в тъмнина; Всичките основи на земята се разклащат. space.gif
Аз рекох: Богове сте вие; Всички сте синове на Всевишния.
преди 27 минути, Anjel Dimitrov написа:

В този смисъл по псалмите и ние всичките сме чада на Всевишния.

А в смисъла по това дето им е отговорил Исус ,всички сме му равни(ето ,че Христос е бил комунист).

По точка 35 :Свещените писания са на разположение на всички ,които имат интернет,следователно всички са Богове.

Ти пък къде се пишеш за Божие чедо. Иска ти се но няма как да стане. Отново си в голяма грешка. Има важно  условие, което не изпълняваш. 

Стария завет е написан за евреите, който са избрания Божии народ. Като такъв са чеда на Бога. Днес когато важи Нов завет , чеда са хората, които са повярвали в Исус / а ти не си/.  Галатяни 3:26  Защото всички сте Божии чада чрез вяра в Исуса Христа.

Какви са другите хора? Творение на Бог. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, realno написа:

преди 16 минути, realno написа:

Ти пък къде се пишеш за Божие чедо. Иска ти се но няма как да стане. Отново си в голяма грешка. Има важно  условие, което не изпълняваш. 

Стария завет е написан за евреите, който са избрания Божии народ. Като такъв са чеда на Бога. Днес когато важи Нов завет , чеда са хората, които са повярвали в Исус / а ти не си/.  Галатяни 3:26  Защото всички сте Божии чада чрез вяра в Исуса Христа.

Какви другите хора? Творение на Бог. 

То вече е станало да съм божие чедо ,защото съм в завет с Господ Бог.

Вече се доказа ,че Исус е Сатана или пак да ти цитирам новия завет.Такаче в грешка си ти,който си последовател на Сатана ,който те е заблудил и теб и още няколко милиарда,но нещата се сменят,тук този форум е началото на разкриването на истината.Нещата стават бавно ,защото много християни са в шок ,а и на стари години им се налага да сменят философията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Anjel Dimitrov написа:

То вече е станало да съм божие чедо ,защото съм в завет с Господ Бог.

Вече се доказа ,че Исус е Сатана или пак да ти цитирам новия завет.Такаче в грешка си ти,който си последовател на Сатана ,който те е заблудил и теб и още няколко милиарда,но нещата се сменят,тук този форум е началото на разкриването на истината.Нещата стават бавно ,защото много християни са в шок ,а и на стари години им се налага да сменят философията си.

Щом казваш:

Лука 4:1 А Исус, пълен със Светия Дух, когато се върна в Иордан, бе воден от Духа из пустинята четиридесет дена, space.gif
2 дето бе изкушаван от дявола. И не яде нищо през тия дни; и като се изминаха те, Той огладня. space.gif
3 И дяволът Му рече: Ако си Божий Син, заповядай на тоя камък да стане хляб.

Исус сам ли си говори? :wink12:

В другия форум писах за духа на заблудата, добре прочети какво съм писал, защото си в страшна заблуда и  няма да те отведе там където си мислиш. Имаш същите симптоми на 100 %.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, realno написа:

Матей 1:21  Тя ще роди син, когото ще наречеш Исус; защото Той е Който ще спаси людете Си от греховете им.

Да, де, може да се разбира: тези които следват примера му. Къде пише, че тези, които вярват в Бог, но не последват примера на Христос ще бъдат спасени? Защо изключваш възможности, които не отговарят на възгледите ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, realno написа:

Щом казваш:

Лука 4:1 А Исус, пълен със Светия Дух, когато се върна в Иордан, бе воден от Духа из пустинята четиридесет дена, space.gif
2 дето бе изкушаван от дявола. И не яде нищо през тия дни; и като се изминаха те, Той огладня. space.gif
3 И дяволът Му рече: Ако си Божий Син, заповядай на тоя камък да стане хляб.

Исус сам ли си говори? :wink12:

В другия форум писах за духа на заблудата, добре прочети какво съм писал, защото си в страшна заблуда и  няма да те отведе там където си мислиш. Имаш същите симптоми на 100 %.

Точно ти ще се озовеш при лукавия,защото си в заблуда и отхвърляш стария завет.Мен не ме мисли ,аз съм получил доказателствата си ,че ще съм в рая и то не веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, realno написа:

Прошката няма сила ако не си повярвал в Исус. Той може да е умрял, да е пролял кръвта си, но това няма да те ползва, ако Го отричаш, не искаш да имаш взаимоотношения с Него и не живееш Библията. 

Тук е същото - даже в по-голяма степен. Вярата не е достатъчна, а само необходимо условие. Правиш ли разлика. Ясно се казва, че не само трябва да вярваш, но и да живееш библията. Твоят живот колко близко е до този на Исус? Той се е отказал от всичко земно, а ти? Пишеш все едно религията ти има нужда от доказване. А ти самият изобщо не разбираш какво пише в библията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Shiniasu написа:

Да, де, може да се разбира: тези които следват примера му. Къде пише, че тези, които вярват в Бог, но не последват примера на Христос ще бъдат спасени? Защо изключваш възможности, които не отговарят на възгледите ти?

То като следваш Христос ,ще си само спасен ,а като следваш стария завет ще си благословен.      Разликата е огромна    (примерно като между съществуване и живеене)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anjel Dimitrov написа:

Точно ти ще се озовеш при лукавия,защото си в заблуда и отхвърляш стария завет.Мен не ме мисли ,аз съм получил доказателствата си ,че ще съм в рая и то не веднъж.

Кога съм отхвърлил стария завет? Ти виждаш ли се какво пишеш или някой друг пише вместо теб? Покажи ми, къде съм написал, че не признавам СЗ, после аз ще ти покажа, цитатите от там, които непрекъснато давам за да потвърдя думите си за разлика от теб, който цитираш избирателно, изключвайки контекста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Shiniasu написа:

А ти самият изобщо не разбираш какво пише в библията.

Реалното наистина не разбира какво пише в библията :speak:

преди 1 минута, realno написа:

Кога съм отхвърлил стария завет? Ти виждаш ли се какво пишеш или някой друг пише вместо теб? Покажи ми, къде съм написал, че не признавам СЗ, после аз ще ти покажа, цитатите от там, които непрекъснато давам за да потвърдя думите си за разлика от теб, който цитираш избирателно, изключвайки контекста. 

Самото ти фанатизиране на Христос ,е отхвърляне на стария завет,защото Христос прави точно това (възстава срещу Бога)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Shiniasu написа:

Тук е същото - даже в по-голяма степен. Вярата не е достатъчна, а само необходимо условие. Правиш ли разлика. Ясно се казва, че не само трябва да вярваш, но и да живееш библията. Твоят живот колко близко е до този на Исус? Той се е отказал от всичко земно, а ти? Пишеш все едно религията ти има нужда от доказване. А ти самият изобщо не разбираш какво пише в библията.

Яков 2:19  Ти вярваш, че има само един Бог, добре правиш; и бесовете вярват и треперят.

Има два вида вяра, така като на бесовете, които вярват, но не се спасяват и друга вяра, която те кара да обичаш Исус и го следваш и те спасява. 

Вярата не е за пренебрегване, защото тя променя живота ти. Исус го нарича новораждане. Апостола каза, че стария човек умира, а на негово място се ражда нов човек. Едно и също е . Ако нямаш тази вяра, която те променя, делата няма да ти помогнат, ако въобще ги има. Но ако тази вяра я има дори и да се случи да съгрешиш, когато поискаш прошка, Бог ще ти прости, защото знае, че си нов човек, новороден, и не се удоволстваш да вършиш грях. Когато имаш тази вяра ще имаш и силата на Святия Дух да живееш и разбираш Библията, но ако не вярваш, това е невъзможно. Така, че вярата в Исус е важна, защото тя е основата на всичко. Всичко останало е плод на тази вяра. Не можеш да отделиш вярата и делата, все едно да отделиш плода от дървото. Ако няма "дървото"  вяра, няма да го има "плода" добри дела. 

Матей 12:33 Или направете дървото добро, и плода му добър; или направете дървото лошо, и плода му лош; защото от плода се познава дървото.

Матей 23:25 Горко вам, книжници и фарисеи, лицемери! защото чистите външността на чашата и блюдото, а отвътре те са пълни с грабеж и насилие. space.gif
26 Слепи фарисеино! очисти първо вътрешността на чашата и блюдото, за да бъде и външността им чиста.
space.gif
space.gif

space.gif
space.gif
space.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, realno написа:

Вярата не е за пренебрегване, защото тя променя живота ти. Исус го нарича новораждане. Апостола каза, че стария човек умира, а на негово място се ражда нов човек. Едно и също е . Ако нямаш тази вяра, която те променя, делата няма да ти помогнат, ако въобще ги има.

Тръгваш от "вярата не е за пренебрегване" и стигаш до това, че вярата е задължителна. И колко удобно е да очакваш, че Бог ще ти прости. Но след като вече вярваш в Христос, след като вече си "новороден", както се изразяваш, тогава вече нямаш оправдание за грешките си. Оправданията са за незнаещите и за невежите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, _ramus_ написа:

И в Корана има "доста трески за дялане" - както е всяко писание за бог. Има проблеми, несходства, разминавания. И в него са налице дописвания, интерпретации, и в него си личи печатът на времето, нравите, бита и култура... които нямат много общо с такива по други места по света. Сред Корана и света на Исляма има доста търкания - както са налични такива и в християнство и юдеизъм... и на други като тях, по човешкия свят... 

https://www.vesti.bg/lyubopitno/koj-naistina-e-napisal-korana-6094545

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Shiniasu написа:

Точно! Какъв е тоя Бог, който жертва себе си ...на Бог?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, realno написа:

Бадр, не приляга на претенциите ти всеки път вместо да отговориш на въпросите ми да започваш с нападки и обидни епитети. С това Корана няма да го направиш по истински, нито Библията по лоша както се опитваш. Съсредоточи се и вложи силите и разума си да отговориш логично на въпросите ми или си признай, че нямаш отговори на моите въпроси. 

Постоянно ме упрекваш, че съм неук, прост или какъв не, но по никакъв начин не го доказваш. Разрови се в дебелите си книги, помоли някой за помощ ако желаеш и ми докажи, че греша и ще призная, че бил прав. Другото е празни приказки и хабене на време от твоя страна. 

Тук няма никакви обидни епитети.Разбира се, че те упреквам за проявяваната от теб простотия.Не може, не е допустимо - да участваш в дискусия по дадена материя и да не знаеш нейните елементарни основи.След като си решил да участваш си длъжен да ги знаеш и безусловно да се придържаш към тях.

Не може да ти посочвам ясно и недвусмислено доказателство, а ти да ми плямпаш простотии.Съгласно и християнската теология -  Бог е всезнаещ.Няма нещо което, той не знае.

След като някой твърди, че не знае нещо, то той няма как да бъде Бог.Още повече същият някой посочва Бога и твърди че само Бог знае.

Дори в ежедневната лексика се употребява израза:  "Само Бог знае".

Хайде да те видим сега дали ще признаеш фактите или пак ще ми пишеш глупости.Затова и не си хабя времето, защото ти от огромна амбиция, плюс  склонност към лъжене  и шикалкавене  се опитваш да компенсираш  очевидната несъстоятелност на евангелистката доктрина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Aumi написа:

Точно! Какъв е тоя Бог, който жертва себе си ...на Бог?!

Че има ли някой Друг, на когото да се жертва. При положение че е всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, witness написа:

Че има ли някой Друг, на когото да се жертва. При положение че е всичко.

Не виждате ли абсурдността на твърдението, че Бог жертва себе си на Бог!

Или че принася в жертва себе си на себе си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎17‎.‎5‎.‎2019‎ г. в 8:06, realno написа:

Отговори ми на въпроса: Ако Бог реши може ли да се въплъти в човешко тяло или не? Това възможно ли е за Бог? 

А ти вярваш ли, че Бог може да се въплъти в слон?

И защо не, след като милиони индуси вярват в Ганеша - богът слон?!

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за ганеÑа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, badr написа:

Тук няма никакви обидни епитети.Разбира се, че те упреквам за проявяваната от теб простотия.Не може, не е допустимо - да участваш в дискусия по дадена материя и да не знаеш нейните елементарни основи.След като си решил да участваш си длъжен да ги знаеш и безусловно да се придържаш към тях.

Не може да ти посочвам ясно и недвусмислено доказателство, а ти да ми плямпаш простотии.Съгласно и християнската теология -  Бог е всезнаещ.Няма нещо което, той не знае.

След като някой твърди, че не знае нещо, то той няма как да бъде Бог.Още повече същият някой посочва Бога и твърди че само Бог знае.

Дори в ежедневната лексика се употребява израза:  "Само Бог знае".

Хайде да те видим сега дали ще признаеш фактите или пак ще ми пишеш глупости.Затова и не си хабя времето, защото ти от огромна амбиция, плюс  склонност към лъжене  и шикалкавене  се опитваш да компенсираш  очевидната несъстоятелност на евангелистката доктрина. 

"да участваш в дискусия по дадена материя и да не знаеш нейните елементарни основи."

Не си прав. Елементарна основа в дискусия е да цитираш фактите в пълния им контекст, а не избирателно с цел манипулиране, както ти правиш. Когато изваждаш цитат на ап. Павел извади и другите му цитати, за да се разбере за кого говори.  Не е правилно да извадиш една думичка или един цитат и да го тълкуваш, защото значението на думата или цитата зависят от неговия контекст.  Това може да е практика в исляма да се вадят отделни аяти извън контекста им и да се тълкуват, но в християнството това се приема за неправилно.

"Хайде да те видим сега дали ще признаеш фактите или пак ще ми пишеш глупости"

Щом като искаш да видим фактите нека ги видим. Но нека да видим всички факти, а не един , избран, който уж "доказвал нещо си. 

1. Пророчествата се изпълняват дословно и прецизно в Исус и в никой друг - раждане, служение, смърт и цел на смъртта, възкресение . Факт.

2. Исус върши знамения, които свидетелстват, че е Месията и Спасителя на света. Факт

3. Прощава грехове. Факт.

4. Възкръсна. Факт

5. Възнася се на Небето при Отца. Факт

6. След възкресението се явява в продължение на 40 дни на своите ученици. Факт.

7. Явява се на Павел и променя живота му. Факт.

8. И днес се явява и променя животи. Факт.

9. И днес при молитва в Неговото Име стават чудеса и демони напускат обладаните. Факт.

Кой може това освен Бог? 

Защо някои факти ги виждаш, а други отказваш да видиш? Ако търсиш и доказваш истината не е ли нормално и правилно да се изкарат на масата всички факти? А те говорят само едно, че Исус е Господ и Бог.

Продължаваш да избягваш отговори за исляма. Вземи пример от мен. Въпреки, да знам, че няма да приемеш доводите ми аз пак си правя труда да ти отговарям, защото съм убеден в истинността на това, което вярвам. Ако и ти си уверен във вярата си, отговори ми на поставените въпроси без да се съобразяваш с моето мнение. 

Обикновено някой се срамува от хорското мнение, защото вътрешно знае, че това, в което вярва е заблуда. Никой не се срамува от истината дори за някои да звучи като глупост или да прилича на "език на омразата". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, realno написа:

Факт.

бебчо, пишеш глупости. Та ти си нямаш идея какво означава за сериозните хора думичката ФАКТ. За несериозните има подобна думичка - тя е ФАК.

Нищо от това, дето пляскаш не са факти. Нито едно... Сърдиш се че никой не те взима насериозно и се шегуват с теб, но няма как да е по друг начин. Неграмотен човек, който се имитира на мислещ, с готови шаблончета от думички и мисли, заучени да бъдат повтаряни... Сто пъти пишеш едно и също, и не можеш да спреш. Няма как да спреш - те тия като теб нямат спирачки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.