Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 10 часа, A.com написа:

.....И какво прави... тъмни векове, инквизиция, горене на вещици, горене на инакомислещи и т.н.

......имайки всичкото знание на християнския свят му трябват 1000+ години за да се сдобие пак със същото знание.

.....Нека да внесем уточнението , че Тъмните Векове са били тъмни за западна Европа ....

.....където са нямали знанието ! ........Да не изразявам по по-твърд начин....:)

В същото това време Византия (и ние) е процъфтявала......:nono:

.................................................

Мъъъничко осветляване : (за повече трябва сериозно четене....)

https://bg.wikipedia.org/wiki/Тъмни_векове_на_Средновековието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

Тези измислици на Щайнер ли са или на Блаватска ?!

Това е от Бейли. Колкото до верността за мен не е важно да коментирам в момента. Това няма да доведе до нищо полезно за никого. Дали е вярно, доколко е вярно - това не е нещо което ще промени действията и стремежите ни чак толкова много. Просто интересна информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Aumi написа:

..Единственият източник за живота на Исус е Библията, и в нея не пише нищо подобно!

Щайнер и Балватска не са източници , а измислители....  :lol6:

А дали няма римски , египетски , етиопски и други писмени (!) източници ? Колко са обективни по съдържание е друг въпрос.....

А археологически ? В същност са най-достоверни и автентични , като този :

https://bg.wikipedia.org/wiki/Кумрански_ръкописи

Що се отнася до Библията , тя колко версии имаше (:)) и по кое време са писани , че да са автентични на историята ?......:)

Така може да се каже , че Библията е единственият (а в същност 4 Библии) каноничен (папски), църковен източник ......което никак не е .....изчерпателно да кажем ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.07.2019 г. в 6:42, Aumi написа:

Отличен въпрос!

Не е странно, а абсурдно!
Нито една логика не може да обясни защо Бог ще има нужда от кръв!

Това , че не виждаш логика не означава, че няма. 

Римляни 6:23  Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.

За да живее човек, някой трябва да умре вместо него. В стария завет умираше животно, но в новия завет жертвено "агне " стана Исус. 

Лука 22:20 - „Тази чаша е новият завет в Моята кръв, която за вас се пролива“. 

преди 21 часа, Aumi написа:

Тези три отделни личности, са ваша измислица.
Моля не приписвай вашите измислици върху Бог.

Матей 3:16 И като се кръсти, Исус веднага излезе от водата; и, ето, отвориха Му се небесата, и видя Божият Дух, че слиза като гълъб и се спускаше на Него; space.gif
17 и ето глас от небесата, който казваше: Този е възлюбеният Ми Син, в Когото е Моето благоволение.

Можеш сама да видиш дали Троицата е наша измислица. 

Исус не дава доброволно живота си и това се доказва от факта, че три пъти отива да се моли в Гетсиманската градина, да го отмине тази участ, и казва, че душата му е прескръбна до смърт, че трябва да умре. Което доказва, че изобщо не желае да умре, ни най-малко пък за някакви си грешници.

Покажи къде се е моли три пъти в Гетциманската градина за да го отмина тая участ?

Това само показва, че Исус наистина е страдал и то още преди да го арестуват, което противоречи на твърденията ви, че Исусовата смърт не била истинска жертва, защото Исус не бил страдал. Вече започнахте само да си противоречите. 

Я дай цитат в който казва, че ще изкупи греховете ви със смъртта си!

Колосяни 1:22  примири сега чрез Неговата смърт в плътското Му тяло, да ви представи пред Себе Си свети, непорочни и безупречни,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Shiniasu написа:

Аха, страдал е няколко дни. Хайде сравни това с вечните страдания в ада. Но дори и в земния си живот много хора страдат далеч повече, отколкото "жертвата", за която пишеш. И това съотнесено с безкрайните възможности на бог си е направо смешно.

1. Не Бог ни е длъжен, а ние на Него.

2. Не  аз и ти  поставаме условията, а Бог.

3. Никой не праща хората в пъкъла, а те сами правят тоя избор, със своята приемане или отхвърляне на Исус. Ако искат хората да не страдат вечно в пъкъла, същия Бог, който изработи спасението ни, дава изход. Т.е. вината да бъдеш във "вечните страдания в ада" не е по вина на Бог, а на човека, който отхвърля Бог. Дали ще влезеш през "вратата" Исус в рая или не е твой избор. 

Къде ще бъде във вечността е личен избор на всеки един човек, Но според условията на Бог. Ако Бог казва, че жертвата на Исус Го задоволява, значи е така. Ако на теб не ти се струва достатъчна, т.е. Исус е страдал недостатъчно, това не е проблем на Бог, а твой. 

4. И за страданията не си прав, защото много чест хората страдат от греховете си, а Исус страда като праведен понасяйки греховете на хората от целия свят. За капак на всичко и Отец беше Го оставил, което Му донесе допълнително духовни и душевни страдания. Но както казват някои,  на чужд гръб и сто тояги са малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

Това , че не виждаш логика не означава, че няма. 

Римляни 6:23  Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.

За да живее човек, някой трябва да умре вместо него. В стария завет умираше животно, но в новия завет жертвено "агне " стана Исус. 

Лука 22:20 - „Тази чаша е новият завет в Моята кръв, която за вас се пролива“. 

Цитатите които даваш, по никакъв начин не доказват, че Бог има нужда от кръвни жертви!

Цитат

Матей 3:16 И като се кръсти, Исус веднага излезе от водата; и, ето, отвориха Му се небесата, и видя Божият Дух, че слиза като гълъб и се спускаше на Него; space.gif
17 и ето глас от небесата, който казваше: Този е възлюбеният Ми Син, в Когото е Моето благоволение.

Можеш сама да видиш дали Троицата е наша измислица. 

Пак даваш цитати, които нямат връзка с това което твърдиш.
Няма никакъв троичен Бог. Тази троичност е християнска измислица!

Цитат

Покажи къде се е моли три пъти в Гетциманската градина за да го отмина тая участ?

Май и Библията не познаваш много добре!

Матей

36 Тогава Исус идва с тях на едно място наречено Гетсимания; и казва на учениците Си: Седете тука, докле отида там да се помоля. space.gif
37 И като взе със Себе Си Петра и двамата Заведееви сина, захвана да скърби и да тъгува. space.gif
38 Тогава им казва: Душата Ми е прескръбна до смърт; постойте тук и бдете заедно с Мене. space.gif

39 И като пристъпи малко напред, падна на лицето Си, и се молеше, казвайки: Отче Мой, ако е възможно, нека Ме отмине тази чаша; не обаче, както Аз искам, но както Ти иска

42 Пак отиде втори път и се моли, думайки: Отче Мой, ако не е възможно да Ме отмине това, без да го пия, нека бъде Твоята воля.

44 И пак ги остави и отиде да се помоли трети път, като каза пак същите думи

Цитат

Това само показва, че Исус наистина е страдал и то още преди да го арестуват, което противоречи на твърденията ви, че Исусовата смърт не била истинска жертва, защото Исус не бил страдал. Вече започнахте само да си противоречите. 

Колосяни 1:22  примири сега чрез Неговата смърт в плътското Му тяло, да ви представи пред Себе Си свети, непорочни и безупречни,

Къде казах, че не бил страдал?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, badr написа:

Момко тук няма никакви лични нападки.

Ако ти си от онези слабоумни, които смятат, че Бог може да умре, това е съвсем друг въпрос. Такова мнение може да бъде признак само за безмерна и скотска тъпота.

Второ у теб отсъстват елементарни познания и това ти пречи да осъзнаеш два прости факта.Първия е, че отдавна съм опровергал всички твои дивотии и вторият е, че това се вижда от всички.

И ако имаш някакви трудности в интерпретацията на елементарни положения, то няма как да ти се помогне.

Ти повтаряш като латерна и съвсем очевидно пишеш  щуротии.Пример - посочих ти промяна на библейски текст, а ти нелепо възразяваш - ама кой, ама кога, ама колко.Аллах знаел кога и от кого и т.н.

Естествено Аллах знае. но ти тук с Аллах ли комуникираш? Това твоето е налудничевост

Още по-малко осъзнаваш и глупостите, които ръсиш относно еврейския храм.Изграден по библейски инструкции.Мда.Изключително любопитно.Сградата била с размери 27/20/14м.

Тази " изключително грамадна сграда" трябва да е била строена от няколко милиона души, защото само писарите били 6000 човека.Работата продължила към 7г.

Вътре били вложени 2600  тона злато и 26000 тона сребро + огромни каменни блокове.Само това стига нормален човек да проумее, че това са литературни преувеличения.

Айде пак идиотизми на куб.Бог жертвал себе си.Няма такова овчо слабоумие.Бог, който да бъде унижаван и да страда може да измисли само пълен глупак.Но глупак на ента степен.

Ти дори не знаеш в какво вярват християните и пишеш само собствените си тъпотии.

Пак с общи приказки се опитваш да прикриеш незнанието си или липсата на информация в Корана, а може би нещо друго.  Попитахте, но не ми отговори на нито един от въпросите. Не ме интересува твоето пристрастно мнение по въпросите, а на Корана и Аллах. Чакам да потвърдиш тезите си с цитати от Корана, защото той е смятан за слово на Бог, а не твоите умозаключения. 

Пак повтарям въпросите си и моля използвай Корана, ако е важен за вас:

1. Колко книги е съдържала Библията по времето на Мохамед?

2. Ако библията е била променена /според Корана/ кой, кога, къде и защо го направил? Аллах би трябвало да знае отговорите, ако е Бог?

3. Ако Библията е била променена /според Корана/ как ще обясниш съществуването на Еврейския храм през вековете, който е бил изграден точно по библейски инструкции? Какво казва Аллах по този въпрос? 

4. Ако хората от адамово време са били мюсюлмани  /според Корана/, кои са били храмовете, в които са се покланяли на Аллах? 

5. Къде в Корана се казва, че  Хаджер /Агар/  майката на Исмаил е съпруга на Авраам?

6. Ако Мохамед е най - големия пророк според вас, посочи едно негово пророчество?

7. Кога се определя пола на детето според Корана? При неговото зачеване или по - късно?

Между другото те похвалиха, че си запознат с  християнството. За да проверя това били ми отговорил на въпроса:  За кого Библията говори тук, за Святия Дух или за Мохамед? Тези стихове от Новия Завет, променени ли са или автентични?

Йоан 14:26 
А Утешителят, Светият Дух, когото Отец ще изпрати в Мое име, той ще ви научи на всичко, и ще ви напомни всичко, което съм ви казал.
Йоан 15:26 
А когато дойде Утешителят, когото Аз ще ви изпратя от Отца, Духът на истината, който изхожда от Отца, той ще свидетелствува за Мене.

Йоан 16:7 
Обаче Аз ви казвам истината, за вас е по-добре да отида Аз, защото, ако не отида, Утешителят няма да дойде на вас; но ако отида, ще ви го изпратя.

преди 17 минути, Aumi написа:

Цитатите които даваш, по никакъв начин не доказват, че Бог има нужда от кръвни жертви!

Добре.

преди 18 минути, Aumi написа:

Пак даваш цитати, които нямат връзка с това което твърдиш.
Няма никакъв троичен Бог. Тази троичност е християнска измислица!

Щом казваш.

преди 18 минути, Aumi написа:

Май и Библията не познаваш много добре!

Матей

36 Тогава Исус идва с тях на едно място наречено Гетсимания; и казва на учениците Си: Седете тука, докле отида там да се помоля. space.gif
37 И като взе със Себе Си Петра и двамата Заведееви сина, захвана да скърби и да тъгува. space.gif
38 Тогава им казва: Душата Ми е прескръбна до смърт; постойте тук и бдете заедно с Мене. space.gif

39 И като пристъпи малко напред, падна на лицето Си, и се молеше, казвайки: Отче Мой, ако е възможно, нека Ме отмине тази чаша; не обаче, както Аз искам, но както Ти иска

42 Пак отиде втори път и се моли, думайки: Отче Мой, ако не е възможно да Ме отмине това, без да го пия, нека бъде Твоята воля.

44 И пак ги остави и отиде да се помоли трети път, като каза пак същите думи

Вярно е, не съм като един колега, да се хваля, че познавам Библията. 

преди 21 минути, Aumi написа:

Къде казах, че не бил страдал?!

Казах, че си противоречите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, by_chechi написа:

.....Нека да внесем уточнението , че Тъмните Векове са били тъмни за западна Европа ....

.....където са нямали знанието ! ........Да не изразявам по по-твърд начин....:)

В същото това време Византия (и ние) е процъфтявала......:nono:

.................................................

Мъъъничко осветляване : (за повече трябва сериозно четене....)

https://bg.wikipedia.org/wiki/Тъмни_векове_на_Средновековието

Целия християнски свят изостава, не само Западна Европа. Знанието са го имали, ама... взело, че изчезнало.

преди 14 часа, realno написа:

Цъцъцъцъ. Религия та дрънка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.07.2019 г. в 22:50, A.com написа:

Бог защо не възлюби и съвременниците на Ной, а ги издави всичките? И защо след това възлюби съвременниците на Исус, че ги спаси?

Той ги възлюби и не е преставал да ги обича, но хората не Го възлюбиха и започнаха да вършат ужасни грехове.  

Битие 6:5 И като видя Господ, че се умножава нечестието на човека по земята и, че всичко, което мислите на сърцето му въображяваха, беше постоянно само зло,

Библията учи, че когато човешкия грях премине някакви нива на търпимост, Бог наказва човека. 

Това, че Бог изпрати Исус да умре не означава, че Бог ще си затваря очите за греха /ако смятащ това за възлюбване/. Въпреки Христовата жертва, Бог пак ще накаже хората заради греховете им, както ги наказа по времето на Ной, защото не вярват в Исус като Господ и Спасител. 

на 6.07.2019 г. в 6:42, Aumi написа:

Отличен въпрос!

Дано и отговора ти харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, realno написа:

Той ги възлюби и не е преставал да ги обича, но хората не Го възлюбиха и започнаха да вършат ужасни грехове.  

Битие 6:5 И като видя Господ, че се умножава нечестието на човека по земята и, че всичко, което мислите на сърцето му въображяваха, беше постоянно само зло,

Библията учи, че когато човешкия грях премине някакви нива на търпимост, Бог наказва човека. 

Това, че Бог изпрати Исус да умре не означава, че Бог ще си затваря очите за греха /ако смятащ това за възлюбване/. Въпреки Христовата жертва, Бог пак ще накаже хората заради греховете им, както ги наказа по времето на Ной, защото не вярват в Исус като Господ и Спасител. 

И защо мислиш, че Бог би се удовлетворил със смъртта на Христос?
Защо мислиш, че му е било нужно да пролее неговата кръв, която според вашата теория, е пак негова, тъй-като те са едно цяло?

Ако Господ на Силите не бе ни оставил малък остатък, Като Содом бихме станали, на Гомор бихме се оприличили. space.gif
10 Чуйте словото Господно, князе содомски; Слушайте поуката на нашия Бог, люде гоморски. space.gif
11 Защо Ми е множеството на жертвите ви? Казва Господ; Сит съм от всеизгаряне на овни И от тлъстина на угоени; И не Ми е угодна кръв от юнци, Или от агнета, или от едри козли. space.gif
12 Когато дохождате да се явявате пред Мене, Кой е поискал от вас това, да тъпчете дворовете Ми? space.gif
13 Не принасяйте вече суетни приноси; Темянът е мерзост за Мене, Тоже и новолунията, и съботите, и свикването на събранията; Не мога да търпя беззаконието заедно с тържественото събрание. space.gif
14 Душата Ми мрази новолунията ви и празниците ви; Досада са на Мене; дотегна Ми да ги търпя. space.gif
15 И когато простирате ръцете си, Ще крия очите Си от вас; Даже когато принасяте много молитви не ща да слушам; Ръцете ви са пълни с кръв. space.gif
16 Измийте се, очистете се, Отмахнете от очите Ми злото на делата си, Престанете да вършите зло, space.gif

17 Научете се да струвате добро, Настоявайте за правосъдие, поправяйте угнетителя, Отсъждайте право на сирачето, застъпвайте се за вдовицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

И защо мислиш, че Бог би се удовлетворил със смъртта на Христос?
Защо мислиш, че му е било нужно да пролее неговата кръв, която според вашата теория, е пак негова, тъй-като те са едно цяло?

Ако Господ на Силите не бе ни оставил малък остатък, Като Содом бихме станали, на Гомор бихме се оприличили. space.gif
10 Чуйте словото Господно, князе содомски; Слушайте поуката на нашия Бог, люде гоморски. space.gif
11 Защо Ми е множеството на жертвите ви? Казва Господ; Сит съм от всеизгаряне на овни И от тлъстина на угоени; И не Ми е угодна кръв от юнци, Или от агнета, или от едри козли. space.gif
12 Когато дохождате да се явявате пред Мене, Кой е поискал от вас това, да тъпчете дворовете Ми? space.gif
13 Не принасяйте вече суетни приноси; Темянът е мерзост за Мене, Тоже и новолунията, и съботите, и свикването на събранията; Не мога да търпя беззаконието заедно с тържественото събрание. space.gif
14 Душата Ми мрази новолунията ви и празниците ви; Досада са на Мене; дотегна Ми да ги търпя. space.gif
15 И когато простирате ръцете си, Ще крия очите Си от вас; Даже когато принасяте много молитви не ща да слушам; Ръцете ви са пълни с кръв. space.gif
16 Измийте се, очистете се, Отмахнете от очите Ми злото на делата си, Престанете да вършите зло, space.gif

17 Научете се да струвате добро, Настоявайте за правосъдие, поправяйте угнетителя, Отсъждайте право на сирачето, застъпвайте се за вдовицата.

"И защо мислиш, че Бог би се удовлетворил със смъртта на Христос?"
Защото няма по - голяма и скъпа жертва от жертвата на Единородния Му Син. Ако има, кажи?

"Защо мислиш, че му е било нужно да пролее неговата кръв, която според вашата теория, е пак негова, тъй-като те са едно цяло?"

Защото има причина:  Римляни 6:23   Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, realno написа:

Първият път, когато човешкия грях е преминал някакви нива на търпимост Бог е наказал човека - потоп.

Вторият път, когато човешкия грях е преминал някакви нива на търпимост Бог е наказал сина си, но не и хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 7.07.2019 г. в 14:45, realno написа:

Между другото те похвалиха, че си запознат с  християнството. За да проверя това били ми отговорил на въпроса: 

Аха-ха-ха.На моменти си голям сладур.Щял да провери.Ами проверявай си бе човече.Проверявай си на воля.

Може и някой професор по математика да провериш.Колко му е?

преди 5 часа, A.com написа:

Вторият път, когато човешкия грях е преминал някакви нива на търпимост Бог е наказал сина си, но не и хората.

Не е съвсем така.Не е такова вярването.Този просто не знае от кои е и какъв е.Те от тая секта повечето са силно неуки и глуповатички.

В християнството се вярва, че Исус чрез своята саможертва изправя увредената, вследствие на греха, човешка природа.В този смисъл се казва - умря заради греховете на хората, а не че Бог го е наказал заради чужди грехове.Такова вярване имат само дебили.Бог наказващ един заради греховете на други е пародия.За каква божествена справедливост ще си говорим ако се наказва невинен, заради чужди грехове?

В Исляма цялата тази теория за греха е отречена.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.07.2019 г. в 1:21, A.com написа:

Първият път, когато човешкия грях е преминал някакви нива на търпимост Бог е наказал човека - потоп.

Не се тревожи, когато морала стане достатъчно нетърпим за Бог, въпреки Исусовата жертва, земята отново ще бъде унищожена, но не с потоп, а с огън. 

Но вместо да се бъркаш и критикуваш Божиите работи, по - добре се възползвай от възможността за спасение, която Бог ти дава чрез вяра в Исус. По същия начин хората по времето на потопа са се подигравали на Ной, че строял кораб на сушата, но когато дойде бедствието никак не им беше смешно. Сигурно са го молили и крещели  да отвори вратата му, но Бог вече беше я затворил. Ноевия ковчег е преобраз на Исус. Днес Исус все още е отворена врата, но това няма да е завинаги. 

на 9.07.2019 г. в 6:48, badr написа:

Аха-ха-ха.На моменти си голям сладур.Щял да провери.Ами проверявай си бе човече.Проверявай си на воля.

Може и някой професор по математика да провериш.Колко му е?

Няма нужда, разбрахме колко "познаваш" Библията. То си е за тебе.

Проблема ти е, че изопачаваш не само Библията, но и Корана. Факт.

на 9.07.2019 г. в 1:21, A.com написа:

на 9.07.2019 г. в 6:48, badr написа:

Не е съвсем така.Не е такова вярването.Този просто не знае от кои е и какъв е.Те от тая секта повечето са силно неуки и глуповатички.

Напълно се обърка. Вземаш написаното от колегата и ми го преписваш като мое вярване. :cantbelieve::yanim:

"Те от тая секта повечето са силно неуки и глуповатички."

Дали е модераторско това изказване? А ислямско? да ли не всява религиозна омраза? Или такава омраза има само когато се говори против исляма, но не и против християнството? Както и да е.

Продължавам да чакам отговор на въпросите си. Вместо да пишеш измислици по - добре си събери знанията и отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 10.07.2019 г. в 15:27, realno написа:

Продължавам да чакам отговор на въпросите си. Вместо да пишеш измислици по - добре си събери знанията и отговори.

Събрах ги знанията си и ги пъхнах в една торба, ще ти ги пратя по куриер.

Сега сериозно.Необходимо е, за да има макар и малка вероятност да се получи смислена дискусия, да прочетеш малко книжки с цел поне малко повишаване на общата ти култура по темата.

Липсата и е сериозно препятствие към тази цел.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2019 г. в 15:27, realno написа:

Днес Исус все още е отворена врата, но това няма да е завинаги. 

ако и да бях изпаднала малка душа, като чета такива като теб, ще избягам от "тая отворена врата', и то завинаги. Силно ми се отщява като виждам "спасилите се" в "тая врата"...

Дано собствения ти бог ти прости глупостите, неграмотността, лъжите, напъните към проповеди и безкрайните игри на религиозни утвърждения, арогантността достигаща до наглост и безкрайните религиозни провокации.

Ако аз бях админ - щеше отдавна да си ходиш при своите малки събратя, където ти е мястото, откъдето се напираш да се показваш пред света. И най-малкото - не тук. Особено - в тая тема, сред тия социални времена...

изключителен късмет си извадил с местния модератор... с търпението на което го учиш. Няма по-голяма напаст от маникалния фанатик, но всички проявяват разбиране към тия психични девиации, както се приемат от възрастните капризите и изхвърлянията на децата. Именно това е най-ценното в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина това не са проповеди, защото човека разбира единствено повърхността на Християнството, а с повърхностност, с буквално разбиране на текстовете, няма как да се получи.
Нужна е истинска Благодат, а тя винаги е съпътствана от дарове и дарби.

Ето нещо интересно, макар и то да е извън темата за Исляма:

Цитат

Марк 16
...

16 Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден. space.gif
17 И тия знамения ще придружават повярвалите: в Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят; space.gif
18 змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват. space.gif
19 И тъй, след като им говори, Господ Исус се възнесе на небето, и седна отдясно на Бога. space.gif
20 А те излязоха и проповядваха на всякъде, като им съдействуваше Господ, и потвърждаваше словото със знаменията, които го придружаваха. Амин. space.gif
space.gif

Има достатъчно болни хора, има достатъчно нуждаещи се, има и достатъчно отворени врати за проповедта, но тази проповед трябва да е съпътствана от Славото Божие, от Благодатта на Светия Дух.
Иначе е празна.

През живота си съм виждал достатъчно сектанти, особено от протестанските деноминации, които общо взето нито имат нещо с Христос, нито с Духа Свят.
Но има и изключения, святост във всяка от деноминациите, защото реално всички се отклониха от правата вяра.

И нещо прекрасно по темата:

https://www.paroles-musique.com/eng/Omar_Faruk_Tekbilek-Sufi-lyrics,p01714795

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

но всички проявяват разбиране към тия психични девиации, както се приемат капризите и детските изхвърляния от възрастни, спрямо децата. Именно това е най-ценното в темата.

Ох. Това не инфантилност, а шизофренни състояния. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.07.2019 г. в 7:20, Anjel Dimitrov написа:

По между другото ,пак да напомня ,че Исуската не е принесен в жертва ,а наказан ,както баща наказва сина си(един от греховете е ,че се е представял за Господ-Бог-Аллах,а можеше само да каже пред Пилат ,че не е цар Юдейски и ,че не е Господ-Бог-Аллах и щеше да си лекува по живо по здраво и да си порка винце с апостолите и да си бац*а Магдаленчето,ама на пък после кво стана ,,тате ставляй ме от кръста" ама таткото строг и справедлив показа ,че няма да се размине на никого).

Ми този "сладур" защо не го коментирате?

Който, не знам дали осъзнава щастието да се роди и да живее в европейска християнска държава, защото ако се беше родил в някоя арабска страна за подобни изказвания да са му резнали зелката до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, M.Николов написа:

Който, не знам дали осъзнава щастието да се роди и да живее в европейска християнска държава, защото ако се беше родил в някоя арабска страна за подобни изказвания да са му резнали зелката до сега.

Той, ако се беше родил в Ислямска държава, щеше да е ислямски фанатик.
Фанатикът си е фанатик - в каквато и религия да се озове, той я използва, несъзнателно разбира се, за да реализира фанатичното си съзнание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Николов написа:

коментиран е неведнъж. Но и неговите изцепки не са толкова агресивни, както е участието на реалния дечко.  Това участие е далеч по-опасно, защото провокациите са директни и стаената агресивност която се крие зад една или друга религиозна система, е готова да излезне на преден план. В масов форум това е възможна искра за сблъсък и е важно да се внимава с нея.

От друга страна реалния е по детски наивен в схващанията си, мирогледа си... И опита му да блесне като си присвоява някои смешни каузи, се получава всъщност обратен ефект заради нелепостта, която резултира. Именно това компрометира цялата религия, на която дечкото се изживява да е защитник, пояснител и проповедник. Това е втори условно негативен план в неговото участие в темата.

Докато дупнишкия месия си е хаймана и циник. той е типичен Бай-Ганьо в религиозен вариант. Без да допълвам че го "цепи главата " отвътре... но то това е валидно и за доста други хора... а и са се "разписали" достатъчно не само в тая тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, поне на мен ми се струва, че "реално" се опитва да води някакъв диалог до колкото му позволяват познанията, не мисля, че е толкова агресивен.Може и да греша де, не следя толкова темата.Но този другия ми прави впечатление, че си пише в доста теми откровени глупости без да се съобразява, че може да обиди вярващи хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално си е фанатик от където и да гледаш.
Другия човек... не си струва да коментирам, което пак си е вид коментар... Сорри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, M.Николов написа:

без да се съобразява, че може да обиди вярващи хора.

ми тогава вземи че прочети темата. Все ми се струва че за да имат тежест нечии думи е нужно някаква форма на сериозност в отношението. И това по естествен начин отива и в изразяването.

Дечкото само имитира опит за диалог. Той диалог може да води само със "себеподобни" в религиозно отношение. Участието му тук няма нищо общо с диалог - конфронтацията му е заложена в основния му "акорд" в темата - това е детската му представа че е защитник на единствената истина, щото така пише в свещената му книга. А "другата книга" в чиято тема той пише, вече е повторил "сто пъти" че била лъжа, и нейните последователи били заблудени или сатанисти. Именно това е мизансцена който му е нужен за да си присвои ролята на защитник и да реди проповедите - на фона на отрицанието на "другата истина" като контраст за своята. Въобще един типичен чернобял свят, в който живеят най-малките "чернобели" човечета.

За да не остане някой с впечаление за пристрастие в думите ми - и в исляма също са налични "чернобели човечета". Проблема, обаче не е в исляма, или в християнството - а в последователите им - винаги, навсякъде - проблемите са в "Проблемните".

Фанатизма е явление, което се поражда от маниакалността и психични особености на вярващия. Няма значение сред коя религиозна система ще е това, като дори и без религия маниакалния си е пак така... На такива субекти религията само им служи за прикритие и проява на манията им. И сред религията те виждат чудесна територия за обосновка и обяснение как "проблемите" не са в тях - което е основната инстинктивно-защитна битка на всеки маниакален и психотичен индивид.

Освен това - налична е корелация между нивото на психотичните кризи, които резултират до пикове на "фанатични" изблици... Което с други думи е - колкото повече са вътрешните неразрешени конфликти в субекта и той изживява това, толкова са повече "фанатичните' кризи... докато това прерасне в постоянно състояние и се изтрещи до крайност. Няма спирка по тази спирала, в посока към "черната дупка"...

Не е целта тук да поствам психичен обобщен профил на маниакалния тип психични девиации, прикрити в религиозни системи, които са магнит за тях, заради нужния им подходящ и удобен контекст... Това за тях е начин за "намаляване" на психичния натиск... Проблемът е че ако продължа с "профила" това би засегнало доста други пишещи, освен гореспоменатите в тия коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...