Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Относно торсионните полета, я помисли!!

Това е псевдо наука - казали учените глави и изгорили човека казал, че земята е кръгла!! Времето ще покаже! В Щатите и Япония тази тема е засекретена, защо ли??

Засекретена? Едва ли, кой ти каза?

Това че няма публични изследвания по нея не значи че е секретна, а по-скоро че е достатъчно налудничава, че да не се занимават хората с нея.

Винаги ги има изкуфелите "професори" от някой азърбайджански университет, които ще те уверят в противното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алгебра идва от арабската дума الجبر (ал-джабр, „възстановяване“), като същата има по-древни корени, които могат да се търсят в древна Гърция./Диофант?/ :rolleyes:

Хайде да помогна малко :

На български : Алгебра - Гавриил - корен гeбр/гaвр (гбр)

На английски : Algebra - Gabriel - корен gebr/gabr (гбр)

На арабски : جبريل - الجبر - корен جبر (гбр)

На иврит : אלגברה - גבריאל - корен גבר (гбр)

Набива ли ти се на очи еднаквия корен на думите и на трите езика! Какво е общото между алгебрата и архангела?

П.П. Следващият път когато правиш проучване, те съветвам да стигнеш малко по-далеч от Укипедия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Несъстоятелно!

Алгебрата няма нищо общо с религията.

Алгебрата я има МНОГО преди Християнството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъстоятелно!

А няма? :angry:

За Питагор и школата му чувал ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А няма? :)

За Питагор и школата му чувал ли си?

А съвременната Алгебра? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъстоятелно!

Ти току що нарече етимологията и историята несъстоятелни. Само не разбрах, като цяло ли отричаш тези науки или само изводите отнасящи се до споменатата фактология?

Очевидно има, но ти отказваш да потърсиш...

Така е, но и Архангел Гавриил се е появява, като персонаж в текстове, много по-стари от християнството като религия. Тук вече, ще ти е много трудно да определиш, кое е по старо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Отричам само твоите изводи, не науките, не ми приписвай думи, които не съм казал.

Ако сега и докажеш, че Архангел Гавраил се споменава точно като Архангел Гавраил с точно това име във всички тесктове преди християнството, а не просто да се споменава като абстрактен персонаж, пиша ти 6!

А самата наука математика няма общо с религията под никаква форма.

Науката няма нужда от религията.

Само с нея нямаше да мръднем "и милиметър" в развитието си.

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А съвременната Алгебра? :)

Пич, толкова по йезуитски го даваш като няма какво да кажеш... Защо не се замислиш дали не си неосъзнат последовател на онова... дребното испанче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, толкова по йезуитски го даваш като няма какво да кажеш... Защо не се замислиш дали не си неосъзнат последовател на онова... дребното испанче?

В миналото религията искаш или не ти е била натрапвана.

Дали вярваш, дали не-трябва да се правиш на вярващ.

Когато коментираме исторически личности и техните действия, нека помислим дали са искали да работят в насока на науката или на религията.

Или просто във времето, в което са живели, да отречеш религията не е могло да стане, поради смъртна опасност за живота си. Искат или не, поне повърхностно може би са били длъжни да обвържат техните твърдения поне малко с религиите и да не им противоречат.

Ако това не се нарича геноцид над науката, здраве му кажи.

А за дребното испанско човече-не се сещам за кого ми говориш.

Ама не съм последовател на никого... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отричам само твоите изводи, не науките, не ми приписвай думи, които не съм казал.

Ако сега и докажеш, че Архангел Гавраил се споменава точно като Архангел Гавраил с точно това име във всички тесктове преди християнството, а не просто да се споменава като абстрактен персонаж, пиша ти 6!

Както виждаш аз ти подавам достатъчно информация, а да си докажеш трябва сам. Всеки сам трябва да извърви своя път. Всъщност, може и да не се мориш, доказали са го преди теб, именно помощта на науките история и сравнително езикознание - просто погледни малко по-далече от Уикипедия.

А самата наука математика няма общо с религията под никаква форма.

Математиката е само инструмент, тя не е възникнала от нищото, ей така сама по себе си. Възникнала е за да задоволява дадени нужди. С други думи математиката има общо с всяка предметност, чиито нужди задоволява, включително и религията!

Науката няма нужда от религията.

Само с нея нямаше да мръднем "и милиметър" в развитието си.

Науката няма нужда от нищо! Ние хората имаме нужда от науката, както и от вярата (без значение в теистичен или атеистичен аспект)! Мярката за напредък не е задължително да бъде техническия прогрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jjjjjk, попрочети малко ако искаш, няма да е излишно, може и гугъл да ползваш... Така ще разбереш, че в античността са се радвали на свободи като нас сега. Може дори да се сетиш и испанчето кое е. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В миналото религията искаш или не ти е била натрапвана.

Дали вярваш, дали не-трябва да се правиш на вярващ.

Когато коментираме исторически личности и техните действия, нека помислим дали са искали да работят в насока на науката или на религията.

Или просто във времето, в което са живели, да отречеш религията не е могло да стане, поради смъртна опасност за живота си. Искат или не, поне повърхностно може би са били длъжни да обвържат техните твърдения поне малко с религиите и да не им противоречат.

Ако това не се нарича геноцид над науката, здраве му кажи.

А за дребното испанско човече-не се сещам за кого ми говориш.

Ама не съм последовател на никого... :)

Погледни само приносите към науката на Марен Мерсен, и ще разбереш колко щуротии си наприказвал. Включително и по отношение на съвременната алгебра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Науката няма нужда от нищо! Ние хората имаме нужда от науката, както и от вярата (без значение в теистичен или атеистичен аспект)! Мярката за напредък не е задължително да бъде техническия прогрес.

И каква е мярката за напредък...колко тъпоу...опа...поучителни притчи в библейски стил е написала дадена нация?

Да, добре, ама религията не лекува...Пеницилина не е продукт на вярата в Бог.

П.П А ти виж изгорените на клада учени, заедно с "еретичните" им книги и виж какво става, когато не си бил в тоналност с църквата...

Да, тя Земята е център на вселената, нали?

А недай си, в древността да не си бил в тоналност с религията, ще ти се случат много лоши неща..

Comfortably numb ти пък питай спартанците, каква е била организацията при тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А съвременната Алгебра? ;)

За нея става точно дума.За някой си Исак Нютон.Той за бунак ли минава при теб, или именно той основоположник на МА? Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нея става точно дума.За някой си Исак Нютон.Той за бунак ли минава при теб, или именно той основоположник на МА.

Както казах някога не е било на избор-вярваш или не вярваш.

Всички са били така добрички да учат децата си да "вярват" и това е било.

А тези, които не са "вярвали" са били "еретици".

Религията е била навсякъде, но не и днес.

Това се опитвам да обясня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах някога не е било на избор-вярваш или не вярваш.

Всички са били така добрички да учат децата си да "вярват" и това е било.

А тези, които не са "вярвали" са били "еретици".

Религията е била навсякъде, но не и днес.

Това се опитвам да обясня.

Грешен опит драги.Исак Нютон даже се опитвал да пише теологични трудове.

Понеже попита за пенецилина.Кой ли е Флеминг?

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешен опит драги.Исак Нютон даже се опитвал да пише теологични трудове.

Понеже попита за пенецилина.Кой ли е Флеминг?

Някои учени и техните теории просто изискват отсъствието на бог... ;)

Например, че човек се е пръкнал, защото бог го бил създал, ама науката казва, че ние сме най-високото стъпало в еволюционното развитие на земята.

Нали разбираш, че 2те неща са несъвместими :)

И понеже отричаш нещо, което бог "бил свършил", ако това беше примерно през време, когато църквата е господствала, щяха да те изгорят на клада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е мярката за напредък...колко тъпоу...опа...поучителни притчи в библейски стил е написала дадена нация?

Мярка за напредък примерно може да бъде, доколко образовани са хората в дадена държава/социум или колко добре им работи социалната и/или правната система... Едни кротки примери...

Да, добре, ама религията не лекува...Пеницилина не е продукт на вярата в Бог.

Не знам дали религията не лекува - никога не съм пробвал. Обаче знам, за цели ордени монаси/монахини, посветили се на заниманието да лекуват болести и недъзи... Тези хора са продукт на вярата си. Както знам и за лекари, погазили всички правила на лекарската и човешката етика. Тези хора също са продукт на своята вяра!

П.П А ти виж изгорените на клада учени, заедно с "еретичните" им книги и виж какво става, когато не си бил в тоналност с църквата...

Какво искаш да ми покажеш с това? Ами виж, книгите изгорени на кладите и учените загинали по занданите на Хитлер. Отново обяснявам, тези деяния не са прерогативи на християнството, като такова - това е следствие от човешкото тесногръдие и малодушие.

Да, тя Земята е център на вселената, нали?

В годината на неговото покръстване, цар Борис I, получава писмо от своя кръстник Михаил III (император на Византия), в което писмо се съдържат точни дата и час на предстоящо слънчево затъмнение. Този тип изчисления са невъзможни без добро познаване на обемния хелиоцентричен модел на слънчевата система. Това показва, че в християнска държава през IX в.н.е, поверието за плоската земя, крепена от четири слона, качили се на гърба на костенурка е било само смешна приказка за лека нощ, на неуките хора! Чети ти казвам, за да не пишеш подобни смешни твърдения...

Някои учени и техните теории просто изискват отсъствието на бог... ;)

Това си е проблем на учените създали такива теории! Но еволюцията и генетиката не са сред тях...

Например, че човек се е пръкнал, защото бог го бил създал, ама науката казва, че ние сме най-високото стъпало в еволюционното развитие на земята.

Нали разбираш, че 2те неща са несъвместими :)

И понеже отричаш нещо, което бог "бил свършил", ако това беше примерно през време, когато църквата е господствала, щяха да те изгорят на клада.

Неуморно сипеш щуротии. Грегор Мендел, монах - баща на генетиката! Дали са несъвместими нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Добре, ще спреш ли с тъпите оправдания, че някой е бил вярващ?

Или ти си бил в ума на всеки и знаеш, че той реално е вярвал?

Това за вярата не минава-Нито на науката й трябва вяра в бог, нито на вярващият му трябва наука.

А напредъкът се измерва в технологичен процес И развитие на науката.

От къде очакваш хората да са знаещи и образовани, ако религията им е основата, а не науката?

Защото знанието, светските знания нямат общо с религиите, а с науките.

То правната система може да си е работела добре и за някои антични цивилизации, според тях де..

Това не е мярка за напредък-мярка за напредък са знанията, научният прогрес, процент на образованост на населението и знанията, които има то.

Другият път, като се разболееш, заминавай на църква или при тези твои монаси...да те лекуват...

Аз пък ще отида на лекар, който е редно да знае, това му е работата.

Земята е център на вселената-ми така се е твърдяло за всред масите, аз какво да направя, какво му е смешното? По скоро е трагично, ако има такива, които са му повярвали.

Религията няма място в науката и толкова!

Религията няма право да се меси в науката по никакъв начин, а дори това, че някой е вярващ, го прави предубеден пред някои открития на науката, за жалост.

И още нещо-За разлика от Хитлер и поддръжниците му, Църквата не е мразена от никого за действията си, не е съдена, не се е извинила за избитите хора и манипулациите си.

Не стига това, което е направила, че много вярващи я и подкрепят.

А тесногръдие и малодушие ше са доста срещани думички, ако спомена по-голямата част от Църквата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не слушаш, не четеш, не мислиш!

Добре, ще спреш ли с тъпите оправдания, че някой е бил вярващ?

Или ти си бил в ума на всеки и знаеш, че той реално е вярвал?

Ти може и да се оправдаваш пред пред някой, но аз ти посочвам документирани факти!

Това за вярата не минава-Нито на науката й трябва вяра в бог, нито на вярващият му трябва наука.

Помисли! На науката няма как да и трябва Бог, след като тя няма потребности! Науката е предназначена да служи на хората, а не хората да и служат!

А напредъкът се измерва в технологичен процес И развитие на науката.

Помисли! Науки като философия, психология, социология, теология имат доста по-различна насоченост.

От къде очакваш хората да са знаещи и образовани, ако религията им е основата, а не науката?

Защото знанието, светските знания нямат общо с религиите, а с науките.

Единствения начин хората да се образоват е да четат и да бъдат напътствани! Няма ненужни знания.

о правната система може да си е работела добре и за някои антични цивилизации, според тях де..

Това не е мярка за напредък-мярка за напредък са знанията, научният прогрес, процент на образованост на населението и знанията, които има то.

Сравни геймър прекарващ по цял ден пред комютъра, с Еварист Галоа, от преди двеста години, който дори не е и помирисвал компютър, но на двадесет годишна възраст, вече е светило по математика. Тук вече личи, кое е мярката за напредък!

Другият път, като се разболееш, заминавай на църква или при тези твои монаси...да те лекуват...

Аз пък ще отида на лекар, който е редно да знае, това му е работата.

Мен не ме мисли, аз знам при кого да отида. Дано не попаднеш на лекари, които си знаят работата като тези! Разбираш ли сега защо е много важна мотивацията? Помисли малко върху това.

Земята е център на вселената-ми така се е твърдяло за всред масите, аз какво да направя, какво му е смешното? По скоро е трагично, ако има такива, които са му повярвали.

Ами да те изненадам, геоцентричната система е предложена не от някой монах, ами е компилирана и синтезирана от учен на име Клавдий Птоломей.

Религията няма място в науката и толкова!

Религията няма право да се меси в науката по никакъв начин, а дори това, че някой е вярващ, го прави предубеден пред някои открития на науката, за жалост.

Радвам се, че го повтаряш с такава увереност - остава само да си прав...

И още нещо-За разлика от Хитлер и поддръжниците му, Църквата не е мразена от никого за действията си, не е съдена, не се е извинила за избитите хора и манипулациите си.

Най-вероятно, има причина Хитлер и поддръжниците му да са по-мразени от църквата... Сигурно, защото и Хитлер не се е извинил за избитите хора и манипулациите си.

Не стига това, което е направила, че много вярващи я и подкрепят.

А тесногръдие и малодушие ше са доста срещани думички, ако спомена по-голямата част от Църквата.

Е, тук вече така си се запалил, че съвсем си оплел приказките... Трябва първо да се научиш да подреждаш мислите си, а после да ги излагаш. Най-често това помага!

П.П. От мен толкова. Вече имаш достатъчно материал за размисъл, ти сам ще решиш какво да направиш с него. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

За разлика от църквата обаче, Хитлеровите поддръжници са били съдени, дори в самата Германия.

А Църквата? То нейното не се брои? Ако тръгнем да ровим из архивите на Ватикана, кой знае какви ужасии ще намерим.

Самият Хитлер не е било възможно да осъдят, тъй като той се е самоубил с отрова.

На няколко пъти ми давате някакви политически режими, ръководители и ужасиите, свършили те.

Но рано или късно те и поддръжниците им биват съдени(които все още са живи)

Така, че-Несъстоятелно!

Ти приемаш "вярващ" като чиста монета. Ами утре аз мога да кажа, че съм вярващ...

Ама няма да съм... а.к.а Тартюф...сеш ли се кой беше той?

Науката служи на хората-Те са я създали!

А защо си мислиш, че хората искат да бъдат "нечии слуги"?

Аааа, защото то после много лесно да оправдаваш простотиите, които си свършил с думичките "аз на богу служех" и "направих го в името на бог". Сега ако ми кажеш, че никой не го е казвал това...

Бог-Лесното оправдание за всичко!

Биологията разглежда действията на човек и реакциите му, като последица от химични реакции, взаимодействия и т.н

Психологията е обратната страна на тази наука. Аз ли нещо не съм в час или в Психологията бог не се споменава?

А пък Социологията каква връзка има с Бог, не знам...КъКто и да е...

Ако си мислиш, че един вярващ тук ще ме убеди, че целият живот на който и да е човек е във връзка с измислени имагинерни идоли, не си познал.

Хората и този свят нямат нужда от тях, а тях ги крепи слабостта, страховете на хората и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог-Лесното оправдание за всичко!

Погледнах в нищото и то се изпълни с моя поглед.

Тогава разбрах - празнотата е онова, към което не гледаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.everystudent.com/features/isthere.html

Из „Има ли Бог?”

От Мерилин Адъмсън

5. Съществува ли Бог? Ние знаем, че Бог съществува, защото Той пита за нас. Той непрекъснато дава инициатива и ни търси, да се върнем към него.

Аз бях атеист по едно време. И като много други атеисти много се чудех на хората, които вярваха в Бог. Защо атеистите прекарваме толкова много време, обръщаме внимание и хвърляме енергия да отхвърляме нещо, в което дори не вярваме, че съществува?! Какво ни тласка да го правим? Когато бях атеист, мислех, че моето намерение е добронамерена загриженост към тези бедни, заблудени хора... Да им помогна да разберат, че тяхната надежда е напълно из основи погрешна. Да си призная, имах и друг мотив. Докато предизвиквах онези, които вярват в Бог, бях крайно любопитна, дали не могат да ме убедят в обратното. Част от моето преследване беше с цел да се освободя от въпроса за Бог. Ако можех с твърдост да докажа на вярващите, че грешат, тогава въпросът вече нямаше да седи пред мен и щях да съм свободна да продължа живота си както си искам.

Не можех да разбера, че причината въпроса за Бог да се върти толкова в ума ми е, защото Бог го изискваше. С времето разбрах, че Бог иска да бъде видян (познат). Той ни е създал със намерението да го познаваме. Той ни е заобиколил с доказателства за себе си и продължава да държи въпроса за съществуването си точно под носа ни. За мен беше сякаш нямах възможност да избягам от мисълта за възможността да има Бог. Всъщност, в деня в който избрах да призная съществуването на Бог, моята молитва започна с „Добре, де, печелиш...” Възможно е скритата причина атеистите да се вълнуват (тревожат) от хората, които вярват в Бог да е активното преследване от Бог.

Аз не съм единствената, която го е преживяла. Малкълм Мъггеридж (Malcolm Muggeridge), социалист и философ пише „Имах чувството, че някак си освен, че аз търсех, за мен питаха.” C.S. Lewis си спомня как „... нощ след нощ чувствах, когато съзнанието ми се отдръпнеше поне за секунда от работата ми, (как онова) постоянно, настойчиво запитване от (търсене от) Него (идваше). (Онзи) когото така откровено не желаех да срещам. Предадох се и признах, че Бог е Бог и коленичих и се помолих: вероятно , в онази нощ, най-отхвърления и противящ се приел вярата в цяла Англия.”

Люис продължава и пише книгата „Изненадан от радостта” като резултат от запознанството му с Бог. Аз също нямах други очаквания, освен да призная съществуването Му. Въпреки това, в следващите няколко месеца, бях удивена от неговата любов към мен.

Редактирано от El. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах в нищото и вакуумът ме разпръсна.

Оттогава ме няма. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....." Възможно е скритата причина атеистите да се вълнуват (тревожат) от хората, които вярват в Бог да е активното преследване от Бог. 

.....

Ех, кривнали са от правата вяра...   :)

Когато един човек е уверен в нещо, нищо не може да го разубеди.

А щом човек е успял да бъде разубеден, то той просто в някое кътче на ума си се е колебаел.

С подобни думи нито един атеист отново няма да признае нищо.

Погледнах и видях около мен колко слепци има! 

Ех, как се радвам че очи да видя имам!

п.п митът за пещерата-сетете се за какво се говори в него...

Окованите, които живеят в заблуда и неистина и нямащи желание да се освободят от оковите...

И това определено не сме ние, атеистите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...