Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Я гледай! Най-накрая да се съглася и с твой пост. :cool:

Много си прав, НавНав, от самите нас, никой не може да ни спаси... освен самите ние, което е доста трудно, но не невъзможно. Това важи за всички хора с еднаква сила. :)

...

Това доказва колко безсилно е "висшето" същество, в което вярвате. :P

Темата има много неправилно заглавие. Трябва да се промени на "Защо аз мисля че няма Бог", и отговорът е елеметарен. "Щот си прост и ти се гори в ада". Ма няма страшно, докато истинските вярващи си прекарваме приятно в рая водейки разговори със Спасителя вие атеистични неверници ще се пържите в адски мъки в пъкала. Ма то и на земята е така, който на каквото си постели на това ще легне.

Поставянето на запетаите по местата им би разсеяло мъглата от войнствено-религиозно-фанатичните ти мисли.

Така би бил по-достоен за своя бог и би си гарантирал скорошно привикване в рая. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата има много неправилно заглавие. Трябва да се промени на "Защо аз мисля че няма Бог", и отговорът е елеметарен. "Щот си прост и ти се гори в ада". Ма няма страшно, докато истинските вярващи си прекарваме приятно в рая водейки разговори със Спасителя вие атеистични неверници ще се пържите в адски мъки в пъкала. Ма то и на земята е така, който на каквото си постели на това ще легне.

Йо-хо-хо и бутилка ром... :cool:

Aма в Ад-а има кръчми, не знаеш ли? :P А в рая не... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Сега сериозно-Ти не си човека, дето ще преценява какви сме ние атеистите, дали сме умни или прости, дали сме добри или лоши...

А па и нали вашият Бог преценяваше по делата? "Демек" дори да си атеист, но да си добър, пак ще и в Рая? :)

Какъв срам само...А? ;)

Нел, добродетелите са всичките тези положителни качества, които изграждат човека като личност.

Между другото, Нел, радвам се все пак че либерализмът е също част от положителните ти качества.

Точно от такива като другаря AleksiiVranа изпитвам антипатия.

Точно такива като него са тези, за които говоря в моите постове.

Фанатици...

И все пак Бог няма...

Никой не може да докаже, че го има.

А аргументи, че го няма и че помощ може да дойде само от нас самите, можем да намерим навсякъде.

Някой чел ли е "Напаст Божия"?

Там много добре са описани някои неща и как понякога единственият начин да бъдеш разумен е да се противопоставиш на църквата, догмите и т.н

Там много ясно се показват и двата полюса, които и днес са реалност.

Даскала срещу Попа.

Показва и част от същността на нещата, които искам да покажа-Можеш да се молиш, но помощ няма да иде.

Никой няма да ти помогне свише, защото такъв няма.

Сам държиш живота и съдбата си.

А ето какво мисля за Църквата...

Публикувано изображение

А ето малко "Дяволска" музика...е църквата и нещо с металите май не се обичаше много...

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=AJ0sW7KOFhU

Aко имах власт, въпросът за вероучение или каквото и да е нещо, включващо религия в училищата, въобще нямаше да стигне дори до етап на разглеждане на подобно предложение.

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А па и нали вашият Бог преценяваше по делата? "Демек" дори да си атеист, но да си добър, пак ще и в Рая?

Какъв срам само...А? ;)

Фанатици...

И все пак Бог няма...

Да, добър човек ли си, това е достатъчно! Бог хич не се интересува дали вярваш или не - рано или късно ще отидеш при него! Никой не е умрял атеист! На морето изобщо не му пука дали капката от ледената висулка вярва в съществуването му. Тя рано или късна ще стане част от морето, нали?

Доказателството, че има Бог си ТИ самият! Щом има часовник защо трябва да доказваме наличието на часовникар!

"Никой няма да ти помогне свише, защото такъв няма.

Сам държиш живота и съдбата си."

Дано никога не ти се наложи да потърсиш помоща Му!

Защо пишеш Бог с главна буква?

Щом допускаш, че има съдба, значи допускаш съществуването на ирационалното! Не си противорачи!!!!

Не бъркай църквата с вярата! Бог е нещо много по-различно от пародията в библията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йо-хо-хо и бутилка ром... ;)

Aма в Ад-а има кръчми, не знаеш ли? ;) А в рая не... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Сега сериозно-Ти не си човека, дето ще преценява какви сме ние атеистите, дали сме умни или прости, дали сме добри или лоши...

А па и нали вашият Бог преценяваше по делата? "Демек" дори да си атеист, но да си добър, пак ще и в Рая? :blink:

Какъв срам само...А? :P

Нел, добродетелите са всичките тези положителни качества, които изграждат човека като личност.

Между другото, Нел, радвам се все пак че либерализмът е също част от положителните ти качества.

Точно от такива като другаря AleksiiVranа изпитвам антипатия.

Точно такива като него са тези, за които говоря в моите постове.

Фанатици...

И все пак Бог няма...

А аргументи, че го няма и че помощ може да дойде само от нас самите, можем да намерим навсякъде.

Някой чел ли е "Напаст Божия"?

Там много добре са описани някои неща и как понякога единственият начин да бъдеш разумен е да се противопоставиш на църквата, догмите и т.н

Там много ясно се показват и двата полюса, които и днес са реалност.

Даскала срещу Попа.

Показва и част от същността на нещата, които искам да покажа-Можеш да се молиш, но помощ няма да иде.

А ето какво мисля за Църквата...

Публикувано изображение

А ето малко "Дяволска" музика...е църквата и нещо с металите май не се обичаше много...

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=AJ0sW7KOFhU

Aко имах власт, въпросът за вероучение или каквото и да е нещо, включващо религия в училищата, въобще нямаше да стигне дори до етап на разглеждане на подобно предложение.

------------------------

:baby:

Повече си падам по Рамщайн.

Виж отговора на НЕизречените ти въпроси в каменния градеж, който Рамщайн показват.

Както вътре в нас, в сърцето ни, е зазидано едничкото истинско, така и официалната църква Го скри в каменния куб на Светая Светих, в Скинията, вътре, в Табернакула. И гласът Му не достига нито до верващите в и около куба, нито до нас от каменната пещера на сърцето ни.

Не достига.

Почти не достига.

почти...

------------------------------------------------------

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=YfM8UsdG0AI

------------------------------------------------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Доказателството, че има Бог си ТИ самият! Щом има часовник защо трябва да доказваме наличието на часовникар!

...

Ако има часовникар, това предполага че той има майка и баща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, ако не решим пространствено времевите шаради и не се окаже, че часовникара е баща на родителите си ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, добър човек ли си, това е достатъчно! Бог хич не се интересува дали вярваш или не - рано или късно ще отидеш при него! Никой не е умрял атеист! На морето изобщо не му пука дали капката от ледената висулка вярва в съществуването му. Тя рано или късна ще стане част от морето, нали?

"Никой няма да ти помогне свише, защото такъв няма.

Сам държиш живота и съдбата си."

Дано никога не ти се наложи да потърсиш помоща Му!

Защо пишеш Бог с главна буква?

Щом допускаш, че има съдба, значи допускаш съществуването на ирационалното! Не си противорачи!!!!

Не бъркай църквата с вярата! Бог е нещо много по-различно от пародията в библията!

Пиша "бог" с главна буква, защото това е нарицателно понятие, име дадено на нещо.

Все едно ме питаш защо пиша България с главна буква.

В думата "съдба" не влагам ирационален смисъл. Използвам го в смисъл на "Държа моят живот в моите ръце"

А помоща на несъществуващ идол няма да търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша "бог" с главна буква, защото това е нарицателно понятие, име дадено на нещо.

Все едно ме питаш защо пиша България с главна буква.

Помисли върху противоречието в тези две изречения!

Ако има часовникар, това предполага че той има майка и баща?

Ами да, има! Аз съм писал що е Бог, намери и прочети, за това определение ме нарекоха в една дискусия еретик! Редактирано от октим (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Ами да, има! Аз съм писал що е Бог, намери и прочети, за това определение ме нарекоха в една дискусия еретик!

Ако Бог е създаден, то не е абсолютен. Когато има начало има и край.

Ако Бог е създаден, кой е създал създателите му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог не може да е създаден, защото тогава няма да е Бог :)

От там ти отпадат и двата въпроса, нали се сещаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог не може да е създаден, защото тогава няма да е Бог :)

От там ти отпадат и двата въпроса, нали се сещаш ?

Аха...Ние сме дело на бог, а той се е пръкнал от нищото...

Сериозно, това е много куха теза, ако се базираме на Библията и прочие..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Библията не адресира генезиса на Господ! Базираш изводите си на грешен източник! Резултата е безмислено твърдение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели. Имало е един човек наречен Тома неверни. И той като вас не вярвал, та се наложи да се убеди лично. И тогава Спасителя казал "Блаженни са тия които не видяха, но повярваха". Вие не вярвате, съответно вашето място е къде- правилно, в ада. И когато застанете пред Свети Петър той няма да води с вас дискусии "защо няма Бог" а директно ще ви покаже пътя към ада. Колкото и да сте умни, колкото и да си измисляте разни дивотии, от Бога измъкване няма, защото той стои и гледа, и си записва. И всъщност сте в състояние да водите тия малоумни дискусии защото Той ви е дал право на избор. Да говорите високопарни безумства и в резултат да попаднете в ада, или да ВЯРВАТЕ и да отидете в рая. И ако не знаете богохулството (отричането на Бога) също е смъртен грях и води право към пъкала. Един пълен кретеноид навремето казал "Бог е мъртъв", а Бог му казал "Ницше е мъртъв", резултата го виждаме, простака който като вас е говорил абсолютни безумства гори в пъкала, но както казах който на каквото си постели, на това ще легне. Но Бог е милостив, той ще ви прости, ако навреме се осъзнаете и престанете да пишете тези скверни слова и да петните душата си с тези скверни мисли. Спасението на душите ви е във ваши ръце, вие решавате съдбата си. И аз не съм фанатик, а вярващ, а вие не сте разумни хора, а безумци, защо само безумец може да обрече душата си на пъкала само за иглежда умно тук на земята.

Редактирано от AleksiiVrana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един пълен кретеноид навремето казал "Бог е мъртъв", а Бог му казал "Ницше е мъртъв", резултата го виждаме, простака който като вас е говорил абсолютни безумства гори в пъкала

Проява на лош вкус е да наречеш един от най-великите умове в историята "пълен кретеноид". Проява на още по-лош вкус е да твърдиш неща, в които няма как да си сигурен. Виждаш резултата? Горял в "пъкала"? Ти да не си някакъв портиер там, та знаеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмислете следния "бодлив" въпрос: Кой е източника на злото в света?

Не се ли разбрахме, че бог по дефиниция е надбитийна, трансцендентна първопричина или източник на битието.

И всъщност сте в състояние да водите тия малоумни дискусии защото Той ви е дал право на избор.

Ако той ни е сътворил с несъвършени познавателни способности, вината за нашето несъвършенство е негова. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Липсата на осъзнаване и преживяване на абсолютната природа на това, което всъщност сме.

Тази липса в будизма е наречена невежество. Тя води до това, че преживяваме себе си като отделно и независимо "аз" и вярваме че сме отделни и независими. Към "външния" свят имаме дълбок навик да се отнасяме по три начина - "харесва ми", "не ми харесва", "безразлично ми е". Тази оценка не е реална, защото един и същ феномен в даден момент може да харесва на един и да бъде мразен от друг или пък днес да обичаме нещо, а утре да го мразим.

Нещата са си каквито са: Появяват се от причини, променят се и изчезват. Ние обаче приемаме оценката си за реална, което води до появата на емоции като желание, привързаност/вкопчване, алчност, отхвърляне, гняв, омраза, гордост, завист, ревност ... Ние разбира се приемаме тези емоции(които зависят от причини) за реални - и оставяме да управляват мислите, думите и делата ни. Резултатът е страдание - за другите и за нас самите.

Ако трансформираме невежеството - вярата в отделно и независимо "аз", закостенелите, дуалистични идеи и навици и смущаващите емоции, тогава това което сме се появява от само себе си - отворено, безгранично пространство - безначално, безвременно, неограничено и ясно осъзнаващо свободната и радостна игра на всичко което се появява променя и изчезва.

Просветление или състояние на Буда - това е природата на всяко чувстващо същество.

Това са само думи, които донякъде отразяват будистката гледна точка. Има методи водещи до това осъзнаване и директно преживяване.

Не се ли разбрахме, че бог по дефиниция е надбитийна, трансцендентна първопричина или източник на битието.

Моите коментари бяха по скоро към Октим, според който Часовникарят има майка и баща, тоест аз го разбирам, че е създаден.

Така ли мислиш Октим? Или аз нещо не съм разбрал. Не можах да намеря мнението ти за което са те обвинили за еретик.

Ако Бог е създаден, то не е абсолютен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, ако не решим пространствено времевите шаради и не се окаже, че часовникара е баща на родителите си :P

Излиза, че е така. Егрегора, който ни е тати сега е наш продукт.

:offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза, че е така. Егрегора, който ни е тати сега е наш продукт.

:)

Поста ми не предлагаше сериозен отговор на въпроса на Вало - беше по-скоро една закачка. Радвам се че си я оценила.

Обичам

в черното

и бялото

на деня

да откривам

усмивки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поста ми не предлагаше сериозен отговор на въпроса на Вало - беше по-скоро една закачка. Радвам се че си я оценила.

Обичам

в черното

и бялото

на деня

да откривам

усмивки

Аз, освен че се шегувах, и сериозно говорех :)

разгледай тези флашчета ако искаш:

@--;--

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз, освен че се шегувах, и сериозно говорех :yanim:

разгледай тези флашчета ако искаш:

@--;--

Прегледах флашчетата и стигнах до задънена улица. Това е прекалено сложен процес и без да знам кой го е документирал и как може да се възпроизведе, ме кара поне за сега да не мога да приема тази информация на сериозно (споменах ли че съм дебел и кисел). Извинявай :eek:

В този ред на мисли, първо трябва да дефинираме и какво е зло!? Ако това ни се стори досадна задача, ето тук се предлага забавен разбор на подобен въпрос...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, ако всяко нещо си има "родител" и наш родител бил бога ви, то тогава кой е негов родител?

Бога ви от нищото ли се е пръкнал?

Защото това противоречи вече на всички закони на логиката и на науката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, ако всяко нещо си има "родител" и наш родител бил бога ви, то тогава кой е негов родител?

Бога ви от нищото ли се е пръкнал?

Защото това противоречи вече на всички закони на логиката и на науката.

Това разбира се противоречи единствено на твоята логика. С науката ти нямаш нищо общо, иначе не би изказал това твърдение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това разбира се противоречи единствено на твоята логика. С науката ти нямаш нищо общо, иначе не би изказал това твърдение.

Науката така или иначе няма общо с религията.

А твърдението, че бога просто така се е появил, не мога да приема за разумно.

Ако имаш друга логика, която можеш да обосновеш-давай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Науката така или иначе няма общо с религията.

А твърдението, че бога просто така се е появил, не мога да приема за разумно.

Ако имаш друга логика, която можеш да обосновеш-давай.

Какво, приемаш за разумно, е въпрос от съвсем друго естество.Никой не твърди, че Бог се е появил.

Ти ни поднесе следният израз.

"Така, ако всяко нещо си има "родител" и наш родител бил бога ви, то тогава кой е негов родител"

Та същият този израз, във въпросителната му част, е нонсенс именно от научна гледна точка.

Искаш да обоснова логика - Ти като човек, боравещ с точни науки, предполагам си чувал следният изказ "Материята няма памет".

Вярвам, че същият съдържа достатъчно издържана логическа аргументация.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой. Няма такова нещо "зло". Това е човешка дефиниция. Както отбеляза Вало, понякога, когато действията ни са водени от заблуда и невежество, те могат да наранят друго същество, или пък самите нас. Но зло като някакъв първоизточник или като нещо присъщо и изначално съществуващо няма. Ще си позволя да постна един мой любим цитат :

Защо нашият възглед за реалността е изкривен? Самсара е свят на нашите малки аз-мисли, виждан и схващан чрез посредничеството на сетивата. Понякога ние просто правим грешки. Човек върви през гората и се натъква на парче въже на пътеката. Мисли си, че това е змия и бързо отскача настрани. За него въжето е змия и реакцията му е правилна. Когато се завърне в къщи, той вероятно ще разказва на всеки срещнат за страшната змия, която едва не го ухапала в гората. Неговият страх е действителен, причината за страха му - не.

Малката его същност също възприема погрешно действителността като и налага естетически и морални характеристики. Ако една жена види друга, която носи зелена шапка, и каже: “Виждам жена със зелена шапка” - няма проблем. Ако обаче тя каже: “Виждам жена с грозна зелена шапка” - тя прилага самсаричен възглед. Някой друг може да намери шапката за красива. В действителност тя нито е грозна, нито красива. Тя просто е.

Също така, когато лисица убива заек, за малките зайчета, които ще гладуват до смърт, защото някой е убил майка им, това е изключително зловредно действие. Но за малките лисичета, които ще се нахранят със заека, който тяхната майка е донесла, това определено е нещо добро. В действителност събитието не е нито лошо, нито добро. То просто е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...