Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 19 минути, NoMeJodas написа:

Ти прочетели аз какво написах и цитирах за Випасана.

Да. 

преди 22 минути, NoMeJodas написа:

Или викаш си по голям от него, да можеш да си измислиш твои методи?

Ами той беше казал нещо за подобни сравнения. А аз не измислям нови методи.

преди 6 минути, NoMeJodas написа:

Не аз само, "преследвам" такива като теб и шунаята.

Продължавай да опитваш. Не, че съм Буда, ама ти си като разбойника, който го преследва в историята, която сподели Шунята вчера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега им казват "мутри".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Shiniasu написа:

Да. 

Ами той беше казал нещо за подобни сравнения. А аз не измислям нови методи.

Продължавай да опитваш. Не, че съм Буда, ама ти си като разбойника, който го преследва в историята, която сподели Шунята вчера.

Да знам, защото съм разбойник по принцип. Но. Всичко което описах във другата тема, беше нарочно. За да мога да дам, пример със истински случай. За това как всъщност работи тази практика, и както показа и цитатът който показах. Това става само по този начин. По голямо доказателство от това, какво повече може. А да не говорим, че нещо такова Шунаята особено никога не е правил. Даже не се е опитвал. Ти не че измисляш нови ами и стаите не практикуваш, това което казах беше съркастично. Защо няма как, никои не може да измисли нещо повече от един Буда. Този метод е много ефикасен, брутално съпоставяне със недоразумението което се получава. И опит да се покаже, че са се заблудили. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Śūnyatā написа:

Сега им казват "мутри".

Ами, така им казват тези които никога не виждали или общували с такива хора.  Има всякакви хора. И самия факт , че всички са такива за теб, е просто смешен. Защото ако знаеш моя случай конкретно, ще видиш че аз съм вложил много разбиране във всичко и нищо не съм направил незаконно. Нямам никакви досиета, никога не съм бил арестуван, никога не със се занимавал със закона. Имам две глоби за превишена скорост за над 20 години стаж. Как тогава съм мутра? А "разбойник" съм защото това беше единствения начин да оцелея през пътя по който съм минал, и то не само аз, а и много други. И под разбойник, разбирай човек който сам си проправя път навсякъде, през живота на най рана възраст, но не задължително със криминални методи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Shiniasu написа:

Разделът е Религия, ... Ти от каква позиция се изказваш, за да знам евентуално как да отговоря адекватно, ако реша да ти отговарям?

До колкото мога да чета:

Раздела е:

Цитат

Считайте, че се изказвам от към мистиката...

Да, практикувам една мистична форма на общуване и всякакви Религиозни, Езотерични, Научни и т.н. форми не са ми в полезрението на интересите.

Не очаквам адекватност от Ваша страна, защото считам вашите мозъци за обработени, т.е. програмирани. И, изобщо не бих казал, че сте адекватни, а по скоро сте неадекватни по не само религиозните теми, а и по ред други теми, които Вие по една или друга причина считате, че Ви интересуват.

Форума е свободен и в тоя раздел се позволява волност на теории и т.н., които да нямат някаква практичност. 

Ако за Вас този раздел е свързан с някакъв прагматизъм, то явно сте се заблудили, но уви ... определено живеете в една определена холограма спусната Ви от някой, който вие възприемате като духовен водач. Ваш е избора дали да ми отговаряте, репликирате, въвличате в спор и т.н. Не е в моята юрисдикция, да Ви нареждам за доклад, рапорт и т.н. по отношение на спусната от мен позиция. Евентуално не очаквам от Вас нещо. Просто споделям мнение и Вие избирате, дали да репликирате и т.н. въпросното. Ако считате, че съм повел някакъв вид противопоставяне, то жестоко се лъжите, защото явно не познавате мира, колкото мен.

Трябва да отбележа, че не се и явявам някакъв вид миротворец, защото за целта си има модератори.

Аз казах! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

Защо ги гонеше?

Защото щом някои нищо не разбиращ от будизъм, никога не следвал нито практикувал будизъм, да идва само защото чул, че в Будизма се говори за прераждане и предишни животи. Идва надъхани и иска учителя да му каже какъв е бил в предишни животи. И тайни практики за регресия във минали животи. И това да е което най много го интересува от будизма, е един много заблуден човек. И опитът е доказъл, че на такива хора най добре нищо да не се дава, докато сами не си пречистят очакванията и дойдат със правилната мотивация и представа. 

Няма теоретично и практически никакъв закон освен на зависимия произход, по който може да се разбие каквото и да е. А веригата на този зависим произход при вас и особено при Шунята го няма. Не само е прекъснат, но даже няма и верига. Има, каквото ми отърва, във контекста на голямата работа която съм. Превеждам сутрин, дхарма блогър със такава реализация и яснота, че си нагласа всичко. Дава си сам правото да се държи надменно и арогантно. Без виоасана, няма осъзнаване. Или само, престави по метод на автоматизация на не осъзнатия Ум. Просто няма какво друго да е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът на въпроса от заглавието на темата, в интерпретацията на глупостите в цялата тема, та досега - изглежда така:

ЧОВЕКЪТ още не се е появил.

някой написал, други си говорили че "се е появил човек". Но само си говорят, а и дори още не са се разбрали "що е то - човек". Дори си нямат и идея, че и за това не са се разбрали. Всъщност, не че ги интересува особено - каквото и да е за нещо си, дето го наричат проформа "човек".

А ЧОВЕК още не се е появил. Но и да се появи - при горната неразбория, нито ще го разберат че се е "появил", нито ще имат идея "как се е появил".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _ramus_ написа:

Отговорът на въпроса от заглавието на темата, в интерпретацията на глупостите в цялата тема, та досега - изглежда така:

ЧОВЕКЪТ още не се е появил.

Което естествено включва и теб самия, защото иначе няма да е вярно това което казваш. Така ли е? О, велики..! 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, ДиоиД написа:

Не очаквам адекватност от Ваша страна, защото считам вашите мозъци за обработени, т.е. програмирани.

Пиша или във връзка с темата, или във връзка с мненията, които цитирам. Това е адекватност.

По отношение на това дали написаното отговаря на възгледите ти, то можеш да говориш за адекватност само в случаите, когато то е адресирано лично към теб.

Така че неадекватността е някъде другаде.

преди 59 минути, ДиоиД написа:

Просто споделям мнение

Споделянето предполага някаква степен на контролираност. А в първото мнение такъв контрол липсваше. Това че не успя да издържиш на емоциите си, като ги изразиш разумно, не е споделяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Космоса. Ние сме външни за тази планета. Изкъртили сме всички планети, на които сме били и сега се опитваме здраво да оакаме тази. Някакви високоинтелигентни паразити сме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, NoMeJodas написа:

Което естествено включва и теб самия, защото иначе няма да е вярно това което казваш. Така ли е? О, велики..! 😂

Не, той не е от тълпата. Но по някаква причина все се навира в нея. И колкото по-голяма е тълпата, толкова по-добре.

преди 29 минути, NoMeJodas написа:

Няма теоретично и практически никакъв закон освен на зависимия произход, по който може да се разбие каквото и да е. А веригата на този зависим произход при вас и особено при Шунята го няма. Не само е прекъснат, но даже няма и верига. Има, каквото ми отърва, във контекста на голямата работа която съм. Превеждам сутрин, дхарма блогър със такава реализация и яснота, че си нагласа всичко. Дава си сам правото да се държи надменно и арогантно. Без виоасана, няма осъзнаване. Или само, престави по метод на автоматизация на не осъзнатия Ум. Просто няма какво друго да е. 

В йога има един термин антахкарана. Просветлението предполага да имаш някакво съприкосновение, някаква връзка с буда-природата. Да, випасана помага за това. Каква верига на зависимия произход ще разбиваш преди да си постигнал просветление? Значи нито да се прераждаш, нито да си просветлен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пиша тук за да критикувам някоя конкретна "личност", правя го от състрадание към хората, които си мислят че познават напълно "себе си", също че познават другите на база своя личен опит, които не могат да проследят дори в най-общи линии в какво се е преродил вчерашният им "аз". 

Правилните мисли, правилната реч, правилните действия са взаимно свързани и допускайки в тях насилствени елементи като думи от рода на "ако го срещна на живо ще го пребия", "ще му направя меко съзнанието, чрез тръба увита във вестник" - не са Дхарма. Насилственият манталитет не може да убеди никого - това учи Дхарма. Болката и страданието са в ума на този, който ползва неправилни методи.

Неправилните мисли и думи, неизбежно водят до неправилни действия. Това че някой не е осъждан не го прави светец. За да бъде осъден някой съгласно гражданския закон (не закона на Буда, според закона на Буда вече се е осъдил сам) трябва да попадне в полезрението на органите на реда. Но дори да е попаднал в полезрението на тези органи, няма гаранция че ще получи ефективна присъда за установеното вече нарушение. Знаем  че всяка изкуствена система не е съвършена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Shiniasu написа:

Това че не успя да издържиш на емоциите си, като ги изразиш разумно, не е споделяне.

За мен нещата не са само разумни, а и ирационални. Това, че съм споделил някаква емоция е също споделяне и независимо, че спрямо разума не е форма на споделяне, то разбираш до колко този разум е развит или пък закърнял в своята си ограниченост.

Разумът не принадлежи на някой. Същия се ползва от определени същества с цел да разберат заобикалящия го свят. Той не е предмет на принадлежност, а е в следствие на осъзнати и неосъзнати изживени емоции в следствие на развиващия се индивид. Ако има индивиди, които поради една или друга причина са се осакатили, то това не означава, че някой към тях трябва да се отнася разумно, а човешки, защото само по този начин човек може да прояви своя разум, т.е. не да бъде съпричастен или пък критичен, а да прояви милост към ощетения от някакъв вид емоция в миналото.

Нормално е да проявявам емоция, тъй както да ходя до нужника. И ако някой се въздържа от естествените си нужди, включително емоцията, то той рано или късно ще има физиологични и/или психични отклонения, които може и да се превърнат в хронични и даже в даден момент да са и летални.

Явно сте немарлив към Вашата психика, но това си е Ваш проблем. Да, има немарливи хора, но какво пък и те са хора, и носят чувства свети... :) 

п.п. Съвет: Не се възгордявайте ... явно не сте имали хубаво детство .... но уви ... такъв е живота ... Вие можете да промените себе си, а не някой друг, но трябва си желание, а уви Вие вече не намирате мотивация да продължите своето развитие. Спрели сте, достигнали сте своята еманация, но тя е Ваша, а не обща ...

Бъдете щастливи, не се опитвайте да сте ... :)

Бог е милостив и Ви дава всичко от което имате нужда. Не проявявайте алчност и прочие ... и дано лукавия не Ви спохожда. Амин 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

Това че не успя да издържиш на емоциите си, като ги изразиш разумно, не е споделяне.

Може да се каже че е споделяне на "естествените му нужди", понеже прави такова сравнение. Разглеждането на човек като програмируемо устройство не изключва правилното му препрограмиране, но понякога фатализмът взима връх. Не мога да си обясня напълно защо много хора си мислят, че личните им емоциите са най-нормалното нещо на света, другите не са ментално здрави,  а само "аз" и малка група хора сме ментално здрави, без да се прави разлика кои емоции причиняват болка и страдание, кои не, в какво се коренят и тн...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ДиоиД написа:

И ако някой се въздържа от естествените си нужди, включително емоцията, то той рано или късно ще има физиологични и/или психични отклонения

Мисля, че ясно упоменах разумно изразяване, а не неизразяване на емоциите. 

преди 19 минути, ДиоиД написа:

Явно сте немарлив към Вашата психика, но това си е Ваш проблем.

Да, явно аз съм този, който постоянно се води от предположения и не може да даде градивна насока на емоциите си.

преди 22 минути, ДиоиД написа:

явно не сте имали хубаво детство .... но уви ... такъв е живота ...

Точно обратното. От малък ми е дадена възможност да се развивам в определена посока и всичките подходящи условия за това.

преди 11 минути, Śūnyatā написа:

Не мога да си обясня напълно защо много хора си мислят, че личните им емоциите са най-нормалното нещо на света, другите не са ментално здрави,  а само "аз" и малка група хора сме ментално здрави, без да се прави разлика кои емоции причиняват болка и страдание, кои не, в какво се коренят и тн...

Да, това е за цяла нова тема свързана с това какво означава да бъдеш себе си, в кои случаи и доколко е полезно това. Но тя е по-скоро за форум Психология.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако знаехте , че Съществувате всъщност във един "Сън" 

"Играта на Съзнанието ви" .

Вие се Развивате , чрез тази "Програма " и Еволюирате .

"Човек" е обозначението на "файла " за съответното Ниво , в случая 3-то.

Нататък ще имате други обозначения , други Условия , по-усъвършенствани параметри , по-нараснали възможности , по-разширен диапазон .

Ама всичко със Времето си , за тези "възприятия " - толкова ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Не пиша тук за да критикувам някоя конкретна "личност", правя го от състрадание към хората, които си мислят че познават напълно "себе си", също че познават другите на база своя личен опит, които не могат да проследят дори в най-общи линии в какво се е преродил вчерашният им "аз". 

Правилните мисли, правилната реч, правилните действия са взаимно свързани и допускайки в тях насилствени елементи като думи от рода на "ако го срещна на живо ще го пребия", "ще му направя меко съзнанието, чрез тръба увита във вестник" - не са Дхарма. Насилственият манталитет не може да убеди никого - това учи Дхарма. Болката и страданието са в ума на този, който ползва неправилни методи.

Неправилните мисли и думи, неизбежно водят до неправилни действия. Това че някой не е осъждан не го прави светец. За да бъде осъден някой съгласно гражданския закон (не закона на Буда, според закона на Буда вече се е осъдил сам) трябва да попадне в полезрението на органите на реда. Но дори да е попаднал в полезрението на тези органи, няма гаранция че ще получи ефективна присъда за установеното вече нарушение. Знаем  че всяка изкуствена система не е съвършена.

Аз си знаех че си просто невменяем, няма друго обяснения. Ти чак толкова да се правиш на луд бива ли? Да ти припомням ли пак? всичко което ти си направил и казал? Къде и беше тогава,правилната мисъл, правилното осъзнаване, морала, етиката, с която толкова много се гордееш? Къде? Ти след като си паднал толкова ниско тук и то публично, как така имаш наглостта да се пъчиш по този начин с това? Без никаква срама? Ей това ако ми обясниш какво има общо със Буда природа, ще ми е по интересно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Shiniasu написа:

разумно изразяване

Спрямо кой разум, а?!

Изключвате, че е възможно друг.

Не сте Вие критерия драги!

Липсва Ви информация до какъв разум съм се докосвал и кой е определил моя като вид разум.

За вас може да не притежавам разум, но по същия начин пък аз съдя вас и смятам, че Вие не подхождате разумно.

Да ... уви ... увисвате ...

п.п. Това не е игра, а реален диалог и определено моя разум е различен от Вашия. Запомнете го това - разумно е твърде субективно понятие, което не подлежи на някакъв интеграл от болшинството които мислят, че това е разумно, а другото не.

В своята същност живота е в наличие на разнообразието и ако Вие се стремите към някаква права, равнина и прочие, то действителността не е някаква крива, а хармония, съчетанието на най-различна форми на разум.

Не сте Вие човека който да ми определя какво е разумно.

Аз казах!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ДиоиД написа:

Спрямо кой разум, а?!

Изключвате, че е възможно друг.

Не сте Вие критерия драги!

Липсва Ви информация до какъв разум съм се докосвал и кой е определил моя като вид разум.

За вас може да не притежавам разум, но по същия начин пък аз съдя вас и смятам, че Вие не подхождате разумно.

Да ... уви ... увисвате ...

п.п. Това не е игра, а реален диалог и определено моя разум е различен от Вашия. Запомнете го това - разумно е твърде субективно понятие, което не подлежи на някакъв интеграл от болшинството които мислят, че това е разумно, а другото не.

В своята същност живота е в наличие на разнообразието и ако Вие се стремите към някаква права, равнина и прочие, то действителността не някаква крива, а хармония, съчетанието на най-различна форми на разум.

Не сте Вие човека който да ми определя какво е разумно.

Аз казах!

Разумът има една основна характеристика - разумност. Разум, който изключва разумността...

Така и не написа нищо смислено днес в темата. 

Пишеш за наличие на разнообразие, но когато се появи мнение, което не ти харесва не си толкова положително настроен към разнообразието.

Също така не виждам никаква хармония при теб. Ама никаква. Само някакви опити.

А "аз казах" от позицията на чий авторитет го пишеш? Ти самият не си в позицията да правиш подобно изказване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Shiniasu написа:

хармония при теб

Ох .... пак гледаш от към "камбанарията" на чужди ценности ...

Ако за теб няма смисъл в това което аз съм начаткъл, то считай, че за мен пък няма смисъл това което ти си начаткал ...

Увисна драги .... започваш поредната си цикличност ... :)

Живей си в твоята хармония, за моя Хаос не мисли .... той не е от естеството на твоите разбирания.

п.п. Нямам нищо против ограничените хора с липса на въображение, които заменят някакви чужди фантазии със свои пермутации ...

п.п.п. Преди реда е бил Хаоса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ДиоиД написа:

Ох .... пак гледаш от към "камбанарията" на чужди ценности ...

Ако за теб няма смисъл в това което аз съм начаткъл, то считай, че за мен пък няма смисъл това което ти си начаткал ...

Увисна драги .... започваш поредната си цикличност ...

Ами ти си този, който продължаваш да се повтаряш като робот. Хайде напиши нещо различно. 

преди 7 минути, ДиоиД написа:

Живей си в твоята хармония, за моя Хаос не мисли .... той не е от естеството на твоите разбирания.

п.п. Нямам нищо против ограничените хора с липса на въображение, които заменят някакви чужди фантазии със свои пермутации ...

п.п.п. Преди реда е бил Хаоса!

Да, хаосът си личи. Значи изискваш адекватност и в същото време говориш за хаос. Но адекватността е ред. Аз знам как се проявява хаосът в ежедневието и не само в ежедневието, но ти знаеш ли? Съмнявам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

Хайде напиши нещо различно. 

Що?!

преди 2 часа, Shiniasu написа:

Аз знам как се проявява хаосът в ежедневието и не само в ежедневието, но ти знаеш ли? Съмнявам се.

Увисваш драги .... увисваш ....

Оставам "топката" ил "топките" да си ги джавкаш сам .... цитирай си цифри от чужди тефтери ... толкова ти е капацитета драги ми био-роботе...

Кю!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че истината се намира по-скоро в материята, отколкото в клишираните религии. Мисля, че материята има памет, но като за начало трябва да се научим как да я опознаваме. Тайната се в крие в това да открием как да търсим, а не да се забиваме в задънени пътища и улици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kanman написа:

Аз смятам, че истината се намира по-скоро в материята, отколкото в клишираните религии. Мисля, че материята има памет, но като за начало трябва да се научим как да я опознаваме. Тайната се в крие в това да открием как да търсим, а не да се забиваме в задънени пътища и улици.

Това се нарича живот в тъмнина. Все едно си с затворени очи и се опитваш да намериш нещо, което никога не си виждал, дори и чувал, но го търсиш, защото другите неща не ти допадат. 

Освен това сам си противоречиш, защото говориш за истината, а те първа трябва да си убеждаваш, че това е истина. 

Между другото доста хора, които не са се сещали за тая идея биха те подкрепили само и само да отхвърлят, че живота на земята е сътворен от Разумен Творец за Когото се говори в Библията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, kanman написа:

Но материята която наблюдаваме се движи. Това движение присъщо ли е за нея или привнесено отвън? Аз лично свързвам материята с инертност и статичност. С това, че тя крие тайни съм съгласен. Но как да разберем материята само с помощта на самата нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...