Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

току-що, XEPO-1 написа:

Според теб,първо трябва да пламне здрава епидемия и после да се взимат някакви мерки и карантини?

Така е и по закон и по логика. Едно нещо първо трябва да го има и тогава взимаш мерки срещу него. Ето че имаме един закон, който не е писан от малоумници, но се намериха малоумници които да го нарушат (за което им предстоят доста изненади разбира се), но също и една камара овце, които се съгласиха да нарушат закона заедно с малоумниците.

Нещата са простички, но не за всеки. Сега лекувате пневмония, без да има пневмония, щото на 2 преки некъф имал пневмония.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, XEPO-1 написа:

Според теб,първо трябва да пламне здрава епидемия и после да се взимат някакви мерки и карантини?

Не според него... Той се позовава на точно определен нормативен документ, който не е измислен от него, а от експерти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, darkterminal написа:

Ти махни изискванията за достъп... Това е поредният безумен паникьорски инструмент... Първо да си правиш диагноза сам е супер несериозно... Второ на тези симптоми отговаря повече от една болест... В резултат, супер лъжлива карта...

Не знам дали си се замислял, колко правила не, ами направо закони в медицината се нарушиха с тази параноя? И ги нарушават без да им мигне окото, хора с дългогодишен лекарски стаж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Belial_ написа:

Не знам дали си се замислял, колко правила не, ами направо закони в медицината се нарушиха с тази параноя? И ги нарушават без да им мигне окото, хора с дългогодишен лекарски стаж!

Има други дето да му мислят... За жалост, моите ръце са прекалено къси... А ас съм вече дърт... Моето време за революции мина... Да се оправят младите... Както си го направят така ше го живеят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, darkterminal написа:

Моето време за революции мина...

И колко революции направи на младини?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, darkterminal написа:

Има други дето да му мислят... За жалост, моите ръце са прекалено къси... А ас съм вече дърт... Моето време за революции мина... Да се оправят младите... Както си го направят така ше го живеят...

Да се надяваме, че има млади които да мислят. Поне за себе си. Щото тая епидемия не ги засяга никакси. Дъртите така или иначе ще измрем. Но да им наложим робство на тях, заради няколко години от жалкия ни животец, ще е престъпление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, _Belial_ написа:

Така е и по закон и по логика. Едно нещо първо трябва да го има и тогава взимаш мерки срещу него.

Стана като във вица с крокодилите :D

Цитат

Вървят двама мъже в парка и виждат други двама на една поляна с пръскачки и пръскат.

- Ей какво правите? - попитали първите двама.

- Ами пръскаме против крокодили…

- Е, че то тука няма крокодили!

- Е да де защото пръскаме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, XEPO-1 написа:

И колко революции направи на младини?

Отговарям без да се замислям. Нула! Но, тогава поне имах ищах и си мислех, че има смисъл... Ся, ни ищах имам, нито мисля, че има смисъл...

преди 7 минути, _Belial_ написа:

Да се надяваме, че има млади които да мислят. Поне за себе си. Щото тая епидемия не ги засяга никакси. Дъртите така или иначе ще измрем. Но да им наложим робство на тях, заради няколко години от жалкия ни животец, ще е престъпление.

Да им наложат, аз не налагам на никого нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, darkterminal написа:

Да им наложат, аз не налагам на никого нищо...

Съгласявайки се с "тях" им го налагаме. За децата си, ние сме най- висшия авторитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

Съгласявайки се с "тях" им го налагаме. За децата си, ние сме най- висшия авторитет.

Този тип мислене никога не съм го приемал! Има си конкретен извършител на деянието. Да си носи конкретните отговорности. Аз не съм затварял никой по домовете. Ако зависеше от мен, карантина нямаше да има. Ма то не зависи. Значи, аз отговорности по последствията от това деяние нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, Реджеп Иведик написа:

Глупостите ги пишеш ти из целия форум. Господин 50 %

Хвана се на тази спекулация а ? :)

Влязаохме и в руските медии :

https://novayagazeta.ru/news/2020/04/07/160509-v-bolgarii-deputaty-otkazalis-ot-svoih-zarplat-iz-za-pandemii?utm_source=tw&utm_medium=novaya&utm_campaign=deputaty-perechislyat-dengi-ministerstvu

Като никога  в положителен смисъл за отказа от депутатски заплати  :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, darkterminal написа:

Този тип мислене никога не съм го приемал! Има си конкретен извършител на деянието. Да си носи конкретните отговорности. Аз не съм затварял никой по домовете. Ако зависеше от мен, карантина нямаше да има. Ма то не зависи. Значи, аз отговорности по последствията от това деяние нямам.

Злините се случват, поради  безучастието на тези, които се чувстват незасегнати от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _Belial_ написа:

Злините се случват, поради  безучастието на тези, които се чувстват незасегнати от тях.

Злините се случват, поради това, че някой конкретно ги е направил... Ако никой не ги правеше, нямаше да има нито засегнати, нито незасегнати, нито някой който да е останал безучастен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Как се тагва ръчно: 

[url=адресът на статията]името на статията[/url]

За по-мързеливите има малък инструмент в лентата с инструменти над полето за публикуване на мнение.

Защо да тагваме. За пригледност и също.....Защото уважаваме колегите и защото искаме те да ни уважават  и да не се радват. Показвайки, че не сме мърлячи. 

Короната се е заяла с американци и французи. Дъвче ги. В конкурентният форум един пич писа, че във Франция броят починали бил толкоз голям щото прибавяли починалите заразени в старческите домове от предишните дни, но всъщност това не е вярно, той не е в час. Това прибавяне  на натрупана бройка от домовете, беше направено, ако не се лъжа, още миналата седмица и от тогава насам си ги броят редовно и присъстват в общият брой жертви на короната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официално: Русия представи лекарство срещу коронавируса

Лекарството с висока селективност блокира цитопатичния ефект

10 дниЗдраве 105808Боряна Райчева

Федералната агенция по биомедицина създаде лекарство за лечение на коронавирусна инфекция на базата на антималариалния медикамент мефлохин, информира Риа Новости.
В доклада се отбелязва, че изследователският и производствен център Pharmzashchita е разработил режим на лечение, като взема предвид китайския и френския опит.

"Лекарството с висока селективност блокира цитопатичния ефект на коронавируса в клетъчната култура и инхибира репликацията му, а имуносупресивният ефект на мефлоквина предотвратява активирането на възпалителния отговор, причинен от вируса. Добавянето на макролидни антибиотици и синтетични пеницилини не само предотвратява образуването на вторичен бактериално-вирусен синдром, но и увеличава концентрацията антивирусен агент в кръвната плазма и белите дробове “, твърдят разработчиците.

Още по темата:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, gagodrago написа:

Официално: Русия представи лекарство срещу коронавируса

Лекарството с висока селективност блокира цитопатичния ефект

10 дниЗдраве 105808Боряна Райчева

Федералната агенция по биомедицина създаде лекарство за лечение на коронавирусна инфекция на базата на антималариалния медикамент мефлохин, информира Риа Новости.
В доклада се отбелязва, че изследователският и производствен център Pharmzashchita е разработил режим на лечение, като взема предвид китайския и френския опит.

"Лекарството с висока селективност блокира цитопатичния ефект на коронавируса в клетъчната култура и инхибира репликацията му, а имуносупресивният ефект на мефлоквина предотвратява активирането на възпалителния отговор, причинен от вируса. Добавянето на макролидни антибиотици и синтетични пеницилини не само предотвратява образуването на вторичен бактериално-вирусен синдром, но и увеличава концентрацията антивирусен агент в кръвната плазма и белите дробове “, твърдят разработчиците.

Още по темата:

Боже, слез си прибери вересиите....

:) 

Това го коментирахме преди 10 дена...  А "мефлохин" което са създали великите руски учени....  всъщност е измислено '70-те години

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.04.2020 г. в 20:18, sliderum написа:

Това проблем ли е в твоите очи?

мнеееее. Никакъв. Забавлявам се как ще звучи това..."обяснение" що е то "руски език" в очите на руснак... :) Но едно е сигурно - няма да ти дадат медал, нито Владик би те поздравил лично... (дори и да му подариш голееееееема икона).

Освен това е полезно - клипчетата на колегата Филипов. Имам предвид че най-после получи отговор въпроса откъде и от какво се репликира тук, от няколкото човека като него. Всеки казус е съвсем повторяем и става ясно как оригинала се носи от "североизточния повей". Все един и същи... "канал" в тубата, с доста еднопосочни заглавия. Интересно ми е дали ще ги изреди всичките клипчета? Както и - че има и няколко други... "подобни канала" - може би е абониран за тях и може да си спести всички коментари, ако направо даде абонаментът си към тях.

Като се проследят отдолу и коментарите под клипчето, стават ясни нагласите и силата на пропагандата. Както и посоката и влиянието й - и в БГ.

Така, че "да здраствует рашън-пропаганда".  Урааа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, _Belial_ написа:

Трябва и сплотеност и единомислие, и солидарност. Ако хората не са на една страница и на един акъл, трудно ще се случат нещата. По-скоро очаквам отчаяни стъпки от едни  и висша наглост от други. Ако бяхме по-сплотени като народ и като родове, сигурно щяхме да действаме по-решително. Впечатлих се от реакцията на руската общност в Мюнхен ли беше, след като мигрант нападнал руско момиче. Немците били напълно неспособни на нещо такова, с ампутирано достойнство и мъжество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _Belial_ написа:

Всеки стига до там , до където му позволиш.

Съгласна съм с това  което пишеш  и е хубаво,че има хора , които не разсъждават пораженчески и примирено.

Чудя се обаче, ако имаш възможност да зададеш тези въпроси на генерала и обкръжението, какво ще ти отговорят ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Мальчик Бананан написа:

Иначе последно ясно видима комета било през 70-те, забравих как се казва.

Грешиш. През 1997 година Хейл-Боп мина много близо до Земята и се наблюдаваше с просто око.

69 старчески дома в Бергамо, затова са хилядите починали там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, XEPO-1 написа:

А според теб някой трябва да бъде затворен в затвора преди да е направил престъпление ли?

преди 1 час, Lumberman написа:

Трябва и сплотеност и единомислие, и солидарност. Ако хората не са на една страница и на един акъл, трудно ще се случат нещата. По-скоро очаквам отчаяни стъпки от едни  и висша наглост от други. Ако бяхме по-сплотени като народ и като родове, сигурно щяхме да действаме по-решително. Впечатлих се от реакцията на руската общност в Мюнхен ли беше, след като мигрант нападнал руско момиче. Немците били напълно неспособни на нещо такова, с ампутирано достойнство и мъжество.

Ако са умни, а ТЕ за щастие не са такива, ще насъскат овцете срещу другите и ще стане ..кофти. Няма да има въобще смисъл да "изкарват танковете". Аз се учудвам въобще как младежкото движение на патрЕотите не са излезли да патрулират по улиците доброволно. С кафеви ризи и бричове, както си му е реда, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Мальчик Бананан написа:

А според теб някой трябва да бъде затворен в затвора преди да е направил престъпление ли?

До колко въпросът е свързан с темата и съответно с моят въпрос не смятам да коментирам.Въпреки това ще отговоря-Когато действието или бездействието на някой недвусмислено и доказуемо ще доведат до наказуеми последици законите трябва да се прилагат.Например ако шофираш пиян не би трябвало да се изчака да прегазиш няколко човека за да те вкарат в затвора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще няма общо? Трябва да те хванат пил, за да те хвърлят в затвора (което ми се иска да се случва, но често не се случва). Другото е "1984" и thought crimes/"престъпмисъл".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мальчик Бананан написа:

Как ще няма общо? Трябва да те хванат пил, за да те хвърлят в затвора (което ми се иска да се случва, но често не се случва). Другото е "1984" и thought crimes/"престъпмисъл".

Разбира се,за да се върнем на темата,има и страни в които ако си с положителен тест за коронавирус и те хванат вън освен парична глоба наказанието е затвор до 5 години.Изобщо,според мен,сегашното положение на страната ни е твърде добро-малко жертви и малко заразени,като броят им се увеличава със съвсем слаби темпове.И всичко това е благодарение на мерките за карантина.От там на сетне колко безработни,колко икономически загуби претърпява страната е въпрос на критики и недоволство към управниците.Не може,да кажем,в задлъжняла до ушите Гърция,мерките за карантина да се прилагат заедно с мерките за подпомагане на населението и икономиката за който византийците получиха общо 33 милиарда,а в България помощите и към бизнесмени и към работещи останали вкъщи да е някакъв мит.С началото на карантината гърците забраниха всякакви уволнения и съкращения,отпаднаха данъци,отложиха се плащания на сметки /ток,вода.../,отложиха се вноски по заеми,на всички които работните места са затворени заради вируса се отпуска помощ от 800 евро до следващият месец,безработните до момента продължават да си взимат помощите.Какво от всичко това направиха нашите управници??

п.п в момента в който редактирах поста си получих следващият отговор,затова просто допълвам предният ми коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, darkterminal написа:

Чисто етимологично... Гносис означава знание... Ще рече, да прогнозата е обосновано предположение за възможни бъдещи варианти... Сказание ще рече свободно повествование в исторически или легендарен аспект... Ще рече, предсказанието е свободно повествование за възможните бъдещи варианти...

Примерно:

Прогнози правят синоптиците, базирано на различни физически параметри - температура, влажност, скорост и посока на придвижване на въздушните маси, сезон, слънчева активност и т.н.

Предсказания правят пророците и врачките, базирано на откровения или някакви други не емпирични механизми за предугаждане на бъдещето... 

Това разбира се е по идея... Но в ежедневната реч, тези понятия отдавна са загубили такива нюанси и се употребяват безразборно и безотговорно, най-вече в контекста на втората думичка.

Много добро тълкувание на думите, но те си имат свой логически път да имат свое ново обяснение, което тръгва от безразборното (донякъде), но и не от безотговорното (освен в редки случаи, разбира се). Пример: думата диван, тръгва от събиране на велможите около султана седнал/и върху канапе (диван).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...