Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 28 минути, valkiria1 написа:

Патриотичните заигравки не допускат да се казва истината , нито да се уважава чуждото мнение.

О, Боже!-би възкликнал поета, Валкирия бивш модератор на този раздел се оплаква от цензура!

Дай един пример за изтрит или модериран твой пост!

И това ако не е майтап, не знам кое ще да е.:cantbelieve:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, M.Николов написа:

О, Боже!-би възкликнал поета, Валкирия бивш модератор на този раздел се оплаква от цензура!

Дай един пример за изтрит или модериран твой пост!

И това ако не е майтап, не знам кое ще да е.:cantbelieve:

И къде пък го видя това оплакване от цензура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, badr написа:

на човечеца му  е навик да цвъка и препикава постовете ми. Отделно, че твори и спам .Толкова са му  възможностите, толкова показва... . щом като коментара ми  за общуване с опоненти  в темата го привижда като оплакване от  цензура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, badr написа:

Никак даже.

И хубаво твърдиш, че било за определен период, но се сещам за патриаршията.Смятам, че на нейния сайт съвсем  спокойно може да се намери текста с който се предават на анатема отричащите решенията на вселенските събори.

Това не е като това, нали?

на 20.03.2019 г. в 15:50, badr написа:

В Курана се казва, че няма насилие в религията, докато в християнството е канон, приет и утвърден на вселенски събори, избиването на друговерци, рязането на ръце, крака, езици и бичуване с волски жили. 

Едно е да те "анатемосат" съвсем друго е да те убият, да ти отрежат ръцете или краката или да те бичуват заради религията!

преди 4 часа, badr написа:

Смятам, че на нейния сайт съвсем  спокойно може да се намери текста с който се предават на анатема отричащите решенията на вселенските събори.

Освен това "анатема" се прилага единствено и само към християни, не и към друговерци, така че и този ти довод е без никаква стойност в случая!

преди 21 минути, badr написа:

Според теб, това какво означава?

преди 1 час, valkiria1 написа:

не допускат да се казва истината......................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, M.Николов написа:

Според теб, това какво означава?

означава, че генерираш спам  в темата, че вменяваш неща, които само на теб ти се привиждат. Защото, който ме познава знае много добре, че нямам никакъв проблем да кажа нещата директно и право  в очите, ако видя ,че ми се нарушават правата. Понеже Бадр е в час за какво става въпрос и много ясно го е показал в отговора си , а ти влизаш като слон в разговора между нас . Николов,  нямам никакъв проблем при още един твой пост на саморазправа и нарушаване на нормалното общуване в темата да подам доклад против теб.  Ясно и точно нали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Валкирия, първо цитираш отговор на Симбад към мен, тоест ти се намесваш в чужд диалог и после правиш намеци за това, че тук не се допуска някой да казвал истината(тоест проява на цензура)и когато ти отправят искане да се аргументираш с факти започваш да се оплакваш от"саморазправа и нарушаване на нормалното общуване" и ме заплашваш, че ще подадеш оплакване срещу мен.:)

Моля, свободна си да се оплачеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, M.Николов написа:

Валкирия, първо цитираш отговор на Симбад към мен, тоест ти се намесваш в чужд диалог и после правиш намеци за това, че тук не се допуска някой да казвал истината(тоест проява на цензура)и когато ти отправят искане да се аргументираш с факти започваш да се оплакваш от"саморазправа и нарушаване на нормалното общуване" и ме заплашваш, че ще подадеш оплакване срещу мен.:)

Моля, свободна си да се оплачеш.

Да. Нарушаваш нормалното общуване във форума и този ти пост е третия спам в темата..  Не те заплашвам. Възползвам се от правата  си и нямам нужда от твоето разрешение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, M.Николов написа:

Това не е като това, нали?

Не просто като това, ами точно  това е.Намирам за странно такава тотална неосведоменост, но пък с такъв страстен уклон.

.На тия събори са приети решения за изключително зверско и скотско трепане рязане на уши, езици, ръце.И проблема е, че тази догматика е валидна и днес, а не както си мислиш, че са минали.Нищо минало няма в  тези догми.Те не просто са валидни, но  са и непоклатими.Ще трябва май да се самоцитирам.

на 2.06.2018 г. в 16:04, badr написа:

Нищо не намеквам, абсолютно нищо, а направо ти казвам, че съгласно  религията наречена Християнство, решенията  на вселенските събори са дело на Св.Дух, а не на Исус.Съгласно тези решения:

На втория вселенски събор  е решено:  лишават се  от  сан 36 македониански епископа и са предадени  на император Теодосий  Велики, който ги подложил на бой с  говежди жили, показвал ги вързани  на камили  по  тържищата, а после ги заточил в град Сирийски Емекин, и там са намерили смъртта си.

На четвъртия Вселенски събор са осъдени еретиците Диоскор и Евтихия,  а техните единомишленници са били масово подложени на  бой с говяжди  жили и пръчки, хвърляни в затвори  и глобявани   по десет гривена злато.

Петия  Вселенски събор заедно  с император  Юстиниан, след  анатемосфането на еретиците (в случая последователи на Ориген), решил да въведе и  граждански закони за осъждането им.В тези закони за  еретиците са предвидени различни наказания. Режели са носове, ушите, езиците, ръцете и в такъв вид са  показвани по тържищата за назидание,, а след това се изпращат на  доживотен  затвор.

След анатемата на еретиците от  Седмия Вселенски събором царица Теодора измислила" красиво отмъщение": Заповядала да се ударят 200 удара с говеждими жили на  иконобореца  патриарху Иоанн, ослепила го и заточила в сурова  местност. В документите на  събора е казано, че у Константин Арменопол  се намират и други подобни истории, показващи че за  еретици и разколници трябва да се въведат различни наказания в  гражданските закони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай пример някой да е убит по заповед или настояване на свещеник в последните 100 години, заради това, че е еретик?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Дай пример някой да е убит по заповед или настояване на свещеник в последните 100 години, заради това, че е еретик?

Хайде пак.Ами не ме интересува дали има или няма такъв случай.Църквата твърди, че това е неизменна догматика, но ти като по православен от патриарсите може да си на друго мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама, аз не съм го отрекъл, написах, че е било прилагано за определен период!

И най-важното всичко това важи за християни, които са се отклонили от проповядваното от официалната църква(и приети от църквата за ерес), а не за друговерци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Ама, аз не съм го отрекъл, написах, че е било прилагано за определен период!

И най-важното всичко това важи за християни, които са се отклонили от проповядваното от официалната църква(и приети от църквата за ерес), а не за друговерци!

Я се осведоми най- после.Цитирал съм ти го.И то съм цитирал официални църковни документи.За кой път трябва да ти го цитирам.

Цитат

На четвъртия Вселенски събор са осъдени еретиците Диоскор и Евтихия,  а техните единомишленници са били масово подложени на  бой с говяжди  жили и пръчки, хвърляни в затвори  и глобявани   по десет гривена злато.

Петия  Вселенски събор заедно  с император  Юстиниан, след  анатемосфането на еретиците (в случая последователи на Ориген), решил да въведе и  граждански закони за осъждането им.В тези закони за  еретиците са предвидени различни наказания. Режели са носове, ушите, езиците, ръцете и в такъв вид са  показвани по тържищата за назидание,, а след това се изпращат на  доживотен  затвор.

След анатемата на еретиците от  Седмия Вселенски събором царица Теодора измислила" красиво отмъщение": Заповядала да се ударят 200 удара с говеждими жили на  иконобореца  патриарху Иоанн, ослепила го и заточила в сурова  местност. В документите на  събора е казано, че у Константин Арменопол  се намират и други подобни истории, показващи че за  еретици и разколници трябва да се въведат различни наказания в  гражданските закони

Пробвай сега да ми обясниш как последователите на Ориген са християни, че хубавичко да се посмеем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Докато аз веднага мога да ти дам пример за жестокост в исляма в днешни дни!

https://btvnovinite.bg/svetut/talibani-prebivat-do-smart-zhena-s-kamani-video.html

преди 6 минути, badr написа:

Пробвай сега да ми обясниш как последователите на Ориген са християни, че хубавичко да се посмеем.

"Ориге́н Адама́нт (др.-греч. Ὠριγένης Ἀδαμάντιος, лат. Origenes Adamantius; ок. 185, Александрия — ок. 254, Тир) — греческий христианский теолог, философ, учёный[1]. Основатель библейской филологии. Автор термина «Богочеловек»"

https://ru.wikipedia.org/wiki/Ориген

Хайде, смей се.

Или по-добре на български:

Ориген (на гръцки: Ὠριγένης, на латински: Origenes Adamantius) (ок. 185, Александрия – ок. 254, Тир, Ливан), ранно-християнски теолог и философ, един от Отците на Църквата.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ориген

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, нещо не се смееш.

Да прочетем нещо сериозно тогава:

https://www.dw.com/bg/неприятни-истини-за-исляма/a-17934166

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 47 минути, M.Николов написа:

Докато аз веднага мога да ти дам пример за жестокост в исляма в днешни дни!

Това се нарича подмяна на теза и израз на слабост.Дори да допуснем, че това се е случило, то в случая не е убит някой заради възгледите му, а за нарушение на закон.

Закон, който обаче е още от Библията.Ти би ли помогнал да намерим такъв текст в Курана? Ще помогнеш ли?

От друга странаи ти се пишеш за християнин.Но за християнството може да говори догматиката му, а не твоите действия.

преди 47 минути, M.Николов написа:

Хайде, смей се.

Сполай ти, ще се посмея.И как да не се посмее човек.Църквата не признава Ориген за християнин, но ти по цитат от уикито го направи християнин.

Но за да не кажеш, че не идвам насреща ти, ще  ти предложа още нещо.

Йоан Дамаскин е не просто един от многото светци, а светецът написъл книгата "Правилното изложение на православната вяра".Тя е класиката на православието, а той класика на класиците.О, прощавай забравих, Дамаскин е признат като светец, класик и от католицизма.  

Но какво да ти кажа, ами същият светец написъл и книга за ересите.И сред тези ереси е и Исляма.Ако приложим твоята логика ще излезе, че Исляма не е някаква друга вяра, а Мухаммад  сигурно ще да е някакъв вид християнски проповедник. 

А може би православния светец не е знаел какво е ерес, но това го знаеш ти, а той не е бил много наясно.Въобще шоуто е пълно.

преди 8 минути, M.Николов написа:

Да прочетем нещо сериозно тогава:

А казваш да прочетем дойче веле.

Ето това се нарича изопачаване на факти.Ти не беше ли против.Аз ти цитирам авторитетите от твоята църква, а ти ми цитираш Дойче Веле.Да не би някой да базира вярванията си на Дойче Веле.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, badr написа:

Но какво да ти кажа, ами същият светец написъл и книга за ересите.И сред тези ереси е и Исляма.

Еми, не точно:

Многобройните богословски трудове на Йоан Дамаскин могат основно да бъдат групирани като полемични и систематични, макар в някои от тях да е трудно едното да се разграничи от другото. Йоан полемизира както с актуалното за времето му иконоборство, така и срещу по-древни ереси, като несторианството, а също и исляма.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Йоан_Дамаскин

Отделно, че "ерес" се ползва за:

Ѐрес (на гръцки: hairesis/αιρησις: избор) е название, с което християнската църква характеризира религиозните учения, отклоняващи се от официалната догма.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ерес

преди 16 минути, badr написа:

Аз ти цитирам авторитетите от твоята църква, а ти ми цитираш Дойче Веле.Да не би някой да базира вярванията си на Дойче Веле.

В исляма до колкото знам авторитета е един - корана!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Отделно, че "ерес" се ползва за:

Ѐрес (на гръцки: hairesis/αιρησις: избор) е название, с което християнската църква характеризира религиозните учения, отклоняващи се от официалната догма.

Ами браво.Имаш напредък, значи всички религиозни учения различни от официалната догма са ереси.А каква е трябва да е участта на еретиците съгласно решенията на съборите?

преди 7 минути, M.Николов написа:

Еми, не точно:

И кое не е точно.Ти, православни друже, чел ли си поне една страничка от Йоан Дамаскин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, badr написа:

Ами браво.Имаш напредък, значи всички религиозни учения различни от официалната догма са ереси.А каква е трябва да е участта на еретиците съгласно решенията на съборите? 

Ха, интересно как си още жив и с крайници или те биха с камшик?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Ха, интересно как си още жив и с крайници или те биха с камшик?

Ами благодаря на Аллах Всемилостивия, че ме е опазил.Затова съм жив и здрав.Благодари му и ти.Всеки трябва да му благодари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един вид около теб всички, които не са християни ги убиват, режат им крайниците или ги бичуват, но ти случайно си пощаден?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Salam

Мечтайте си за карма и прераждане.

Буда е казал - убивай сега, защото този свят е илюзия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо от това не е исторически факт, а плод на желанията ти.

- унищожаване  и променяне на текстове от Корана - исторически факт

https://bg.wikiislam.net/wiki/Проблеми_с_автентичността_на_Корана

https://bg.wikiislam.net/wiki/Повредеността_на_Корана

- Аллах е предислямски бог на Луната - исторически факт

https://www.bulgari-istoria-2010.com/booksBG/ALLAH_LUNNIJA_BOG.pdf

За насилието няма да търся доказтелства, че е исторически факт, защото се вижда и днес

Избиване, налагане и други дрън, дрън. Исторически първият халифат е в Сирия - династията на Омеядите.

Факт е, че и до ден днешен в Сирия има християни, което няма как да бъде възможно ако са били избивани заради отказ  да приемат Исляма.

Факт е, че самият Мухаммад е подписъл мирен договор с християните, но ти бидейки лукав лъжесвидетел криеш този факт, защото те изобличава.

Има над 10 000 запазени исторически документа - мирни договори м/у военачалници на ислямските войски и местни жители.Винаги при такива договори именно  ислямската армия е  гарант за неприкосновеността на  местните вярвания.

С това, което си написал признаваш, че исляма е религия на насилието , защото всеки мирен договор, е предшестван от насилие? 10 000 мирни договора са предшествани от 10 000 заплахи и агресия. Сам си написал кой е агресора " ислямските войски" и срещу кого е била насочена тя, местни жители. 

С обикновен пример ще се опитам да ти обясня какво е исляма и как се предлагат "мирните договори", че едно дете да разбере за какво става въпрос. 

Ако си представим исляма като един човек, той ще бъде въоръжен и войнстващ. Нека да си представим, че вижда  дом населен от хора, които живеят там. Човека исляма ще застане пред врата и с крак ще я разбие.  Мъжа на къщата ще с опита да се противопостави на насилника, но човека "ислям" ще замахне с меча си и ще го обезглави. Когато домакинята види, че мъжът й мъртъв ще се опита да се скрие или  избяга от агресора, но ще бъде настигната и изнасилена, а може да бъде взета и като наложница. След сексуалното си облекчение, човека агресор ще застане пред останалите обитатели на къщата и ще им каже, че ако не искат да се случи същото и на тях, да се покорят или сменят вярата си. Без право на избор и принудени  се  съгласяват с условията на човека "ислям" и под заплаха за живота си подписват "мирен договор" в  "името на Аллах Всемилостивия, Милосърдния" - Сура 1,ая1

Питам, това, което съм написал противоречи ли на учението на Корана и другите ислямски свещени книги? Какво би станало ако "местните жители" не са се били съгласили на мирен договор? Дали Аллах би бил милостив и милосърден към тях ? За срвнение колко мирни договора е предложил Исус на невярващите и на кого? Колко мирни договора са предложили апостолите и на кого?

Ако исляма е агресор и троши "врати", виж какво казва Исус в Библията: Отк.3:20 "Ето стоя на вратата и хлопам; ако чуе някой гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той с Мене."

Исус агресор ли е ? Има ли разлика между учението на Мохамед и учението на Исус?  Разликата е като между тъмнината и светлината, сатана и Бог. 

Исус казва още: Лука 10:3  Идете: ето, Аз ви изпращам като агнета посред вълци.

Ако християните са агнетата, кои са вълците? Сам знаеш отговора. Така, че не ми говорете как на съборите проклинали, насърчавали насилието и за кръстоносните походи. Мен човешки учения и решения не ме вълнуват, а какво казва Исус в Библията и съответно какво казва Мохамед в Корана. Като сравним двете книги ще видим, че те са от различни светове и няма нищо общо между тях. 

Извинявай, но способността ти да възприемаш е проблема тук. Факт е, че не знаеш нито какво е дискусия, нито какво е валиден аргумент в такава.

Значи казваш, ако загърбя фактите на историята и археологията и вярвам сляпо на това, което ти ми ми казваш, няма да имам проблем с възприемането като теб?

Освен това как да дискутирам, с вас след като не признавате исторически и археологически открития, които доказват точно обратното на това, което ми казваш. Отговори ми, археологията и историята трябва ли да потвърждават написаното от Бог или не?

Не може  професор Мецгер да се явява официално ръководител на групата издаваща и корегираща вашият вариант на Библията, а ти да отричаш твърденията му, че редактирал десетки хиляди сгрешени по една или друга причина текстове.Това са напълно недопустими прийоми.Че и пишеш "лицето Мецгер." в желанието си да принизиш световноизвестен авторитет.  

Това обезмисля всякакви отговори.Ти не търсиш такива, а само копираш различни нелепости. 

Има много редакции на Библии. Но редакция не означава промяна, а осъвременяване за по лесно разбиране на текста на съвременния език. Преди време те попитах, но така не ми отговори, каква библейска доктрина е променил професор Мецгер? Тъй като държиш на аргументите и фактите, моля покажи?

Тъй като гледам, че Вселенските Съборове са ти слабост, сигурно още не можете да преживеете, че точно и там бе отхвърлено учението на исляма като лъжеучение. Но знаеш ли, големия ви проблем не са отхвърлянето ви от съборите, а от самия Бог на Библията. 

Не знам нарочно или не, но не отговори на въпросите ми:

- защо има исторически неточности в Корана след като е писан от Всезнаещия Аллах?

- кога се определя пола на плода в утробата на майката - при зачеване или по късно?

- спасил ли е Аллах семейството на Ной?

- Авраам кого е трябвало да пожертва според КОРАНА, Исак или Исмаил?

- след като е имало мюсюлмани преди Мохамед, кои са бил храмовете им на поклонение преди това?

- защо Мохамед е нарушавал собствените си заповеди? 

- позволява ли исляма педофилията, лъжата и сексуалните извращения над жени, които не са мюсюлманки?

на 21.03.2019 г. в 0:39, Sinbad_ написа:

П.С Да вземем например твърдението за факт,  че исляма навсякъде бил провеждал геноцид на земите където бил стъпел.. ами добре бе , а как тогава твоето племе не само че е оцеляло 500 години под османско управление ( тоест под исляма ) , ами и се е увеличило и развивало, живеейки по спокойно от други християнски  населения и цели християнски управлявани страни в централна и западна европа например..дори по добре от населението в Руската империя по това време... А , това например кажи, щом считаш че тъпунгера говори истина с неговите твърдения...

Смешко.... 

Аз например мога да ти кажа как християнството е провеждало геноциди над не само съверници ( но друга деноминация ) но и над аборигени или друговерски племена...Само за пример да вземем Южна америка, и северна тоже..къде са им местните населения сега, развиват ли се, увеличават ли се, или са натикани в резервати като диви животни ...За насилието над мюсюлмански страни и групи в исторически план  дори няма да споменем... споко...

Така и не разбра, че няма значение кой какво е правил, а какво учат Корана и Библията. 

Това, че днес в средновековието е имало инквизиция, учение ли е на Библията? Това, че се доказа, че кардинали са извършвали сексуални посегателства над деца, учение ли е на Библията? Хомосексуалните бракове между свещеници, учение ли е на библията? Толкова е учение колкото и агресията покръстването с насилие. 

Ако искаш да покажеш нещо гнило и лошо в християнството моля цитирай Библията, както аз правя с Корана. Всичко друго е празни приказки.

И друг път съм писал, че нямам никакви  лоши чувства срещу мюсюлманите като хора. Напротив очарован съм от тяхната доброта и гостоприемство, но учението на Корана е агресивно и не е продиктувано от Бога на Библията както се твърди. Ако искаш да си затваряш очите за фактите такива каквито са, това си е твой проблем. За да не се дразниш по -добре не чети, защото няма как да кажа на лъжата, че е истина за разлика от теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захария Бутрос. Ислям без маска

Захария Бутрос. За какво мълчат имамите?

Отец Захария Бутрос е коптски свещеник от Египет. Той води активна християнска проповед в Близкия изток, критикува Корана и други ислямски книги и дава проповеди по телевизията. Поради тази причина тя е нежелана фигура в родината му и в други ислямски страни. За главата му назначен бонус от 60 милиона щатски долара. Участвайки в популярно токшоу от Майкъл Корен, отец Захария разкрива същността на исляма, непознат за западните нации, предлага неоспорим християнски отговор на мюсюлманските обвинения на християните на политеизма, дава доказателства и факти за геноцид срещу християните в Египет, обяснява разликата между войните в Стария Завет. и ислямски джихад от основаването на исляма до наши дни, изследва разликата между учението на исляма и заповедите на Стария и Новия завет и тяхното прилагане на практика в християнството и исляма, твърди, че ислямските теолози от няколко години не са в състояние да дадат разумен отговор, разкрива мита за "умерен" ислям, който се масажира в западните държави Медиите. Тези и други въпроси са разгледани в популярно ток-шоу, което ще бъде интересно да се видят не само християни и мюсюлмани, но и светски хора, далеч от религията.

https://azbyka.ru/video/zaxariya-butros-islam-bez-maski-tok-shou/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интервю с Захария Ботрос:

- Как бихте могли накратко да ни обясните защо ислямът се счита за фалшива религия?

- От богословска гледна точка, тъй като съм християнски свещеник, аз вярвам, че само християнството носи истина. Вярвайки в Христос, отхвърлям всички други религиозни системи, създадени от хората и следователно не отразяващи Божествените Истини. Освен това, едно от най-големите престъпления, извършени от Махамед, престъпление, за което той, разбира се, никога не би трябвало да бъде простено, е, че той отхвърли милостта и милостта, които Христос донесе, и върна човечеството във времето Законът.

Но дори и ако религиозните вярвания бъдат оставени настрана, обикновеният здрав разум ясно ни казва, че ислямът е най-фалшивият от всички световни религии. В крайна сметка, въпреки че не мога да практикувам, да речем, будизъм, той все още предлага добра философска система и хората вероятно го следват според вътрешните си убеждения.

Това не може да се каже за исляма. Това е единствената религия от всички религии, която предписва да се убият онези от неговите последователи, които ще се опитат да се откажат; който от самото начало, използвайки "купува" своите последователи, се стремеше да играе на някои от най-лошите човешки страсти - власт над другите хора, сексуално привличане, кражба и гордост.

- В дискусиите винаги се обръщате към мюсюлманските източници. Защо мюсюлманските религиозни лидери и имами толкова трудно могат да обяснят какво учи ислямът, а вместо това те просто ви атакуват лично?

- Мисля, че отговорът е очевиден. Мюсюлмански източници, текстове са отворени за самите мюсюлмани. Мюсюлманите нямат по-голям враг от собствените си свещени текстове (особено хадж и шариат), защото постоянно провокират възмущение и недоумение в тях.

Досега съм участвал в повече от 500 дискусии, свързани с исляма. И във всеки случай, аз извадих всички материали директно от мюсюлманските текстове, особено Узул ал-Фей, Корана, хаджа и улемата, които открих в техните тафсири. Следователно, какво могат да правят „шейховете“ на исляма? Когато се обръщат към въпроси, които съм повдигнал въз основа на мюсюлмански текстове и Шариат, те нямат нищо друго освен да се съгласят, че например съществуването на наложници е законно или е полезно да се пие камилска урина.

Единственият начин да направят това е да игнорират всичко, което казвам, и да ме атакуват лично. И когато разумните мюсюлмани помолят своите лидери да разрешат тези въпроси, те най-често цитират Корана, където се казва: "Не питайте за нещата, които ще ви наранят."

- И така, какво може да се каже за религията, чиито учители и членове са принудени да пренебрегват собствените си религиозни текстове, защото не могат да понесат съдържанието си? Какъв тогава е смисълът?

- Ще повторя, че това отново показва, че ислямът не носи истината, а по-скоро е средство за овладяване на хората. Както казахте, какъв е смисълът човек да защитава такава религия и да я следва, ако е принуден самостоятелно да търси логически обяснения, да игнорира и да изрязва определени текстове, постоянно да интерпретира, да се крие и т.н.?

Истината е, че повечето мюсюлмани не знаят своите собствени свещени текстове; в най-добрия случай те знаят правилото на Петте стълба и тук, и там се опитват да го следват.

Ето защо въпросите, които повдигам, често са болезнени за мюсюлманите, като шамар в лицето, който привлича хората към сетивата си: кратък, остър, шокиращ. Най-упоритите от тях, които го възприемат като атака ("ние сме против тях") и не уважаваме истината, просто започват да кипват от гняв и правят планове как да ме убият; други, по-разумни мюсюлмани, които наистина търсят истината, накрая започват да осъзнават най-голямата измама, която човечеството е претърпяло преди 1400 години, и много от тях идват към единствената Истина.

По-добре е да се запитаме защо улатата крие тези проблеми и от внимателното разглеждане на „неверниците“ и от очите на обикновените мюсюлмани? Човек би си помислил, че ако някой се интересува от истината, това са улими, но засега техните методи, основани на лъжи, показват обратното. Например, често се случва, след като цитирам проблемни пасажи от някои мюсюлмански книги, те имат странен навик да изчезват от лавиците на арабския свят.

Всъщност, много мюсюлмани не виждат исляма като духовна система, предназначена да убеждава човек в това, което е истина и да го води по правилния път, а по-скоро като начин на живот: първото и най-важно правило е да не задавате въпроси и ако внимателно следвате това ще получите резултат не само в предстоящия рай, но и на земята: успех, чест и сила.

Заповядват ли мюсюлманските текстове жени да кърмят мъже, сексуалния живот на Мохамед?

Пълното интервю може да се прочете в:   https://www.pravmir.ru/zahariya-botros-intervju2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко да раздвижа дискусията, че напоследък замря?

Чудесата в името на Господ Исус Христос потвърждават Библията като Негово ИСТИНСКО Божие Слово !!!

Йоан 4:48  Тогава Исус му рече: Ако не видите знамения и чудеса никак няма да повярвате.

https://www.vbox7.com/play:bd8ad462?p=playlist&id=2119953&order=date

А какви са били чудесата на Аллах в миналото? какви са чудесата му днес? С какво са направили живот на хората по лесен? Имало ли е изцерение, възкресения, освобождаване на обладани от демони, снабдяване по свръхестествен начин с вода и храна? 

Ето днес някои "чудеса" на Аллах днес? Корана свидетелства ли за подобни в миналото?

https://www.vbox7.com/play:1548cabc

Чудесата в религията са единия от критериите за истинност. Къде са чудесата в Исляма? 

Ако това е чудо на Аллах

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за ÑÑдеÑа на ÐÐ»Ð»Ð°Ñ Ñ Ð¶Ð¸Ð²Ð¾Ñни

Това на кого е?

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за ÑÑдеÑа на ÐÐ»Ð»Ð°Ñ Ñ Ð¶Ð¸Ð²Ð¾Ñни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване