Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 26 минути, ncl написа:

Не е така. Щом някой твърди, че няма Бог, нека го докаже. Ако каже - вярвам, че няма Бог, нямам нищо против.

haha.pnghaha.pnghaha.png

Не е вярно, че няма Баба Яга. Вие само си го вярвате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Всеки има право да отрече съществуването на всичко, за което няма и един факт, че съществува. Това е разумно мислене, независимо дали ще нарани чувствата на някой, който е решил да си го вярва.

преди 4 минути, ncl написа:

Докажи го. :)

Теб май те замая чая.

Докажи го. :)

Какво да докажа бе човек? Посочи ми го, доведи ми го и кажи "Ей това, провери дали е истина". Ти даже не си виждал това, за което говориш. Смехотворно е.

Т.к. ти приемаш вярата за аргумент наравно с аргументите, които наистина са аргументи, ето какво ще ти заявя: Аз вярвам, че твоя бог е убит много отдавна. Айде докажи, че не е убит твоя бог, като ти знае много балалайката haha.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Myanmar написа:

Последвай цитата и виж на кого съм отговорил и какво съм отговорил. Даже това ли е нелека задача за теб?

Не позна. Ако ме интересуваше дотолкова, че да си го търся сам, щях да го направя. Ако отговориш отговориш - все тая. 

преди 41 минути, Myanmar написа:

Мислех, че е защото не знаеш отговора. Вие набожните като цяло нямате математически познания за света.

Щом казваш

преди 44 минути, Myanmar написа:

Числата са най-страшният ви враг. Колкото повече числа - толкова по-малко магия.

Така е, числата са най-голямият враг на магията. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Shiniasu написа:

Не позна. Ако ме интересуваше дотолкова, че да си го търся сам, щях да го направя. Ако отговориш отговориш - все тая. 

Някой като изпише един билюк изречения и задава въпроси и накрая като се прави на незаинтересован.

fail empire strikes back GIF by Star Wars

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвай си. Нямам нищо против. Иначе "Ако умът ми би могъл да докаже Бога, би трябвало да бъда повече от Бог".

Значи, ако вярвам, че вярваш в глупости (в умрял бог) - нямаш проблем. Обаче, ако ти кажа, че вярата ти противоречи с природните закони и научната теория за възникването на живота, тогава трябва да ти изведа някаква магическа формула, че бог не съществува, която ти хипотетично като погледнеш и да я разбереш и така да осъзнаеш, че няма бог.

Добър пример на когнитивен дисонанс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ncl написа:

"Ако умът ми би могъл да докаже Бога, би трябвало да бъда повече от Бог"

Ако бог е само концепция, то всеки е много повече от бог.

преди 1 минута, ncl написа:

Не ако ми кажеш, а ако го докажеш.

Нямаш грижи. Намерих 5 минути да ти го докажа:

u4AAJ.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Shiniasu написа:

Доказателството би могло да бъде анатомично, примерно по формата на черепа и на вратните прешлени да се отсъди дали такава конструкция би могла да произведе членоразделна реч. 

Би могло, ако въобще може да разбере какво го питат. Но той не може, защото не е запознат с основите на теорията, която се опитва да защитава. Освен това, един череп като вместимост не е никакво доказателство за еволюция. Неандерталеца определян досега като истински човек, различен от съвременния, толкова, колкото се различават днес една от друга расите. Според учените антрополози е имал големина на мозъка 1600 куб.см., т.е с 200 куб.см. по-голям от средния размер на днешния размер. Това добре, но това обстоятелство поставя в голямо затруднение еволюционната теория по въпроса за произхода на интелигентността: дали тя е плод на еволюционно развитие или е в зависимост от големината на мозъка. И веднага тук можем да приведем друг пример-процентно към общото тегло най-голям е мозъка при мишката  -6,6 %, докато при човека е до 2,5% от общото тегло. Това показва,че човешкия мозък притежава стойности, каквито няма при друг познат биологичен вид. Отделно от това,четочно учени са се изказали ,че между човека и маймуната има непреодолими генетични бариери т.е.човека винаги е бил човек, маймуната винаги е била маймуна. Те нямат общо прародител,нито произлизат един от друг.

преди 7 часа, васил козарев написа:

Не, човек не е сътворен от кал. 

Дай цитат, да видим къде пише,че е сътворен от кал ?

Чакам цитат, а не като онази смешна  мишкоТърсача, който наперено заяви , че в Талмуд има написано думата християни, но запецна да ни покаже и докаже нова с цитат.Отделно,че не знаеше ,че Талмуд са две части.

преди 3 часа, Myanmar написа:

Вкаменелостите показват как един вид се е променял в продължение ни милиони години. Показват как едни видове възникват, а други изчезват.

Ахам.И сигурно като боравиш с понятието вкаменелости, разбираш и какво е индекса на вкаменелост. От тази гледна точка би ли ни обяснил феномена Матерхорн в Швейцария ?

преди 3 часа, васил козарев написа:

T Няма друга еволюционна теория, освен тази, в която имаме общ прародител с маймуните.  

Това го пишеш за втори път. Имаш разбира се право на мнение.

Хайде сега дай поне едно доказателство и ни съобщи великата тайна, кой  е общия прародител. Гледай да не е от филма "Планетата на маймуните"

преди 5 часа, _ramus_ написа:

Това е базово различие и религиозните личности разглеждат рационалната наука като "друга религия", а това е напълно неадекватно.

И ти пишеш, колкота да не заспиш. Не познавам /поне в моите среди/ да има  вярващчовек  за който подобни "сблъсъци" са някакъв проблем.. В тези спорове ,включително и този тук има една изключителна полза - помагат ни да задълбочим вярата си.Аз от години чакам ,някой да докаже еволюцията на човека, произхода му от маймуна или общ прародител, но такова нещо не се е случило досега. Нямам проблем ,някой драскач да ме приравнява към едно или друго съсловие, или да се изказва за мен както си иска. Едно или две в повече апокрифни евангелия на празни фантазьори не е от значение, нито ми нарушават житейския и професионален баланс. Но интересното е ,че вярват не само обикновени селяни, животновъди /как са пропуснали да ме сложат и в тая група/ ,вярват и професори, учени сред които има и нобелисти. Мислиш ли,че те са слепци  или религиозни фанатици,при положение ,че боравят с научни факти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ncl написа:

Щом някой твърди, че няма Бог, нека го докаже.

И - какво като го твърди?

И ако го докаже - какво от това?

Нямането не се доказва с нищо, може само да се твърди. Когато едно твърдение се основава на "нямането' всъщност е въображаемо и фантазно. Масово разни невежи по форумите се упражняват "аз пък четох че магаретата ходят по луната и берат малини и се замерят с тирбушони... ". В комплект с "Айде докажи ми че не е така". Дечицата по темата за плоската земя няколко пъти го упражниха това. :) 

В сферата на идеите няма как да се 'доказва' като с математика и числа. Опитите да се "доказва" с изфантазирания... са просто развлекателни, но не и сериозни. В научното познание за целта на критерийност, е налице взаимодействия с материята. При нея се постига повторяемост, тя пък се взима като константа и се ползва и за други взаимодействия като явленията и процесите които се въвличат в обяснителните схеми се усложняват непрекъснато. И това не спира, като дори се ускорява.

Не можеш да докажеш на човек, който вярва в друго. Доказването по принцип се явява комуникация, базирана на близки или сходни предпоставки, както и на сходни средства, които са взаимно договорени. Такива между вярващ и невярващ с нещо - липсват по принцип, така че няма как да се реализират.

Огромния проблем на вярващия е, че той е приел да вярва в нещо и постепенно то е станало толкова значимо за него, че го е вплел в основите на личността си. Толкова, че се припознава чрез него и по този начин убеждението му са нещо, което той нарича вече "АЗ", а не просто "убеждения". Тук вече става така, че сякаш съответният ник се явява просто говорител и изразител на своите убеждения, сякаш не той ги поражда, а те него... Вече убежденията са припознати като самата личност, а това е несериозно от познавателна гледна точка. А от психологична - цяла система от самозаблуди вече е стартирана и функционира "с пълна сила".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Myanmar написа:

Козарев, миряните не са това, което бяха. Вместо да те приютят във вярата си, те ти казват, че си гей и идиот, за да не стоиш до тях и да им се подиграваш.

Не съм казвала ,че си идиот ,но след като ти се самоопределяш като такъв ,не мога да възразя. Предполага се,че добре се познаваш.

Що се отнася до думичката гей. Ами тя не е обида. В цял свят, никой не възприема като обида, ако му кажеш гей. Виж думата педер@ст е обида. Но аз не съм те нарекла така. Толкова ги разбираш нещата, толкова ги разбира и онова модераторче, което скри думата. За него е разбираемо, той е зает да обяснява по цял ден и нощ  в празните приказки дали пърди или пръцка, на зажаднялата за изцепките му публика, и за теб е разбираемо ,особено след като представи като доказателство за еволюцията фейка на Хекел .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, васил козарев написа:

:masquerade2:

Чул-недочул, цирка да си върви. Темата става все по-забавна. Особено обвиненията в детинство от хора, възприемащи сътворението като дело на божество. Не че нещо, ама... 

https://nauka.offnews.bg/news/Fizika_14/Revoliutciia-vav-fizikata-Gravitatcionnite-valni-sashtestvuvat-video_37180.html

"Много е вероятно да има такива", "е само хипотеза" вика.  

И намерени тези вълни има-няма 100 години след като са предсказани. А замисля ли си се защо? Дали познанията ни са твърде скромни и ограничени, дали пък има нещо/някой което ни дава знанията толкова, колкото можем да осъзнаем за да ни предпази от самоунищожение?

Я прегледай теорията за Големия взрив и прочети първите редове от Битие1 и ги сравни.

Или ако това е над интелектуалното ти ниво по-добре отиди с дядо си да носиш храна на партизаните...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, _ramus_ написа:

Огромния проблем на вярващия

На вярващия това не му е проблем. В този смисъл се сещам и за стихотворението на Вапцаров за вярата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, valkiria1 написа:

Но интересното е ,че вярват не само обикновени селяни, животновъди /как са пропуснали да ме сложат и в тая група/ ,вярват и професори, учени сред които има и нобелисти. Мислиш ли,че те са слепци  или религиозни фанатици,при положение ,че боравят с научни факти?

не, не е интересно с нищо. Те също са хора, също са били деца. Те също минават през вярването, минават през съвсем човешки фази на израстване и някъде блокират. Вече посочих по-горе че вярването не зависи от ИКЮ, нито от ЕКЮ-то на някого и не твърдя че вярващите са наивната част на човечеството. Вярват всякакви хора, в какво ли не. Дори един и същ човек през живота си изменя обектите на вярване, както и интензивността и важността на тия спрямо него самия. Но най-силно вярването се засилва именно когато личностните конфликти и кризите на идента, се разразят. Както и при силен стрес, уплаха, заплаха... Всички тия са излизане на психиката от баланс (психостаза) и опита този баланс да се възвърне, без значение с какви средства, като инстинктивно тия средства са именно Ирационални и се дирижират от несъзнаваното, като после се покриват с "аргументи" и "доказателства" ...

Освен това - развяването на факта че някой си учен бил вярващ не означава нищо, освен игра на смисли. Никъде учен не предлага в научния си труд и изследване "бог ми го каза, това го пише в талмуда (без значение коя част)... Адонай ми предаде висшата си мъдрост, следвах неговите закони, получих прозрение...

освен това - когато един учен спомене "бог" в общите си размисли дали има предвид онова, в което вярващия си вярва и е приел? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, _ramus_ написа:

Никъде учен не предлага в научния си труд и изследване "бог ми го каза, това го пише в талмуда (без значение коя част)... Адонай ми предаде висшата си мъдрост, следвах неговите закони, получих прозрение...

Пишеш глупости, само за да се включиш в темата ,ли ? Да твърдиш,че хора, които притежават научни познания и достижения от огромно значение за човечеството са един вид "преминали през вярата". Или мислиш,че някой учен  който  е убеден ,че няма Бог ще примири или ще си затвори очите затова и ще ходи на църква или молитвено събрания ? Представи си обаче има и такива "феномени"-добри учени, които вярват в бог. Хайзенберг ,носител на Нобелова награда и един от основоположниците на квантовата механика е бил лутаран по вероизповедание.Всичките му седем деца са вярващи , а един от синовете му става професор по генетика. Май само болен мозък може да види противоречие между наука и религия, или само дебил може да я отхвърли. Аз  не казвам,че не вярвам  в науката , а че науката не намери доказателства да подкрепи еволюцията на човека. Това са две различни неща, а ти май през цялото време се опитваш да превърнеш  темата във философски въпрос ,извън случаите в които нескончаемо описваш този или онзи, сякаш някой си търси тук жених или съпруга, а пък ти си кварталната осведомителна агенция. Хайде стегни се малко .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, valkiria1 написа:

Що се отнася до думичката гей. Ами тя не е обида.

Тя изглежда е несъзнателен повик - "Ела и ме вземи!", а пък "притежателят" на "физическия (пре)носител" на (генетичната) информация, току виж, в страстта си по безмислените спорове, вземе че "окоси неподстригваната скоро ливада"...и после да се пита "Отде й иде на таз силата?" ... ми тя е батерия дето може да кънти само с "външно зареждане"..."жертвата, поритвана от целия свят" ма винаги ще държи отговорен самия свят, докат си го търси "Презареждането"...

Ейй, този Фройд как ги е видял тез нища, брееее... добре, че Юнг малко ги е "подигнал" и над сексо....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, capnemo написа:

И намерени тези вълни има-няма 100 години след като са предсказани. А замисля ли си се защо? Дали познанията ни са твърде скромни и ограничени, дали пък има нещо/някой което ни дава знанията толкова, колкото можем да осъзнаем за да ни предпази от самоунищожение?

Я прегледай теорията за Големия взрив и прочети първите редове от Битие1 и ги сравни.

Или ако това е над интелектуалното ти ниво по-добре отиди с дядо си да носиш храна на партизаните...

Къде го "хвърляш" ти  в дълбоките води?

Той се дави и на плиткото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

Хайзенберг ,носител на Нобелова награда и един от основоположниците на квантовата механика е бил лутаран по вероизповедание.

Да, ма Шрьодингер отива "на изток"! Защо ли?! Сигурно да разбере що "адонайчо" все пак е и Демиург...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

Това добре, но това обстоятелство поставя в голямо затруднение еволюционната теория по въпроса за произхода на интелигентността: дали тя е плод на еволюционно развитие или е в зависимост от големината на мозъка. И веднага тук можем да приведем друг пример-процентно към общото тегло най-голям е мозъка при мишката  -6,6 %, докато при човека е до 2,5% от общото тегло. Това показва,че човешкия мозък притежава стойности, каквито няма при друг познат биологичен вид.

Разсъждаваш си на свободна тема. Човешкият мозък е с оптимални размери. И два пъти по-голям и два пъти по-малък не би позволило развитието му до днешния етап. Вярващите си мислят, че еволюцията е права линия при която човек става нещо като суперчовек или бог. А е по-скоро движение по пътя на най-малкото съпротивление. Този мозък иска храна, иска и носене, иска и охлаждане. Ако за някои размера е простото еволюционно решение на всички проблеми, тогава човекът щеше да се състои само от мозък. Но не е така просто.

Във всеки случай било е нужно голямо ядене за да изхраним мозък, какъвто маймуните не могат да изхранят след като са заети с до 15 часа ядене. Това е и отговорът на загадката ти защо маймуните не са се засилили да пишат поезия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, kipen написа:

Да, ма Шрьодингер отива "на изток"! Защо ли?! Сигурно да разбере що "адонайчо" все пак е и Демиург...

Така , така на  Мианмар му говори Адонай, пък на теб котката на Шрьодингер . Когато получаваше тия известия от нея, тя обяснили ти в какво състояние е била в кутията ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това обстоятелство поставя в голямо затруднение еволюционната теория

haha.png Поставя в голямо затруднение теб, защото не ги стопляш нещата. а като не ги разбираш почваш да си въобразяваш, че си открила дупка в научна теория.

Отделно от това,четочно учени са се изказали ,че между човека и маймуната има непреодолими генетични бариери т.е.човека винаги е бил човек, маймуната винаги е била маймуна. Те нямат общо прародител,нито произлизат един от друг.

Яхме ми се обади преди малко и каза да отиваш да се молиш, а не да се занимаваш със светски неща, които не разбираш.

От тази гледна точка би ли ни обяснил феномена Матерхорн в Швейцария ?

Да не съм ти учител да ти обяснявам? Ти наистина си помисли, че твоето образование не е твой проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега чета за тази теория и изглежда има две дупки. Едната е за първият организъм и откъде е дошъл той. Втората е дали в развитието на организмите има намесен висш Разум или всичко е резултат на случайността.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, valkiria1 написа:

Когато получаваше тия известия от нея, тя обяснили ти в какво състояние е била в кутията ?

Възбудено, след като съм я погледнал!

А на теб какво ти каза "адонайчо"? Защо е създал, а после е скрил?... в медианата на "междубедрения" триъгълник ли? Къде го е скрил? Че вече ни "подхвана" по двама от "Смехорани"...

....палавницеее!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване