Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 12 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Понеже в момента се занимавам с клониране на ОС, то да, ще е възможно прехвърляне на съзнанието на друг носител, но определено в тоя случай ще се наложи да се премахнат вид драйвери и се монтират други, а това означава, че не ще бъдем ние. ;) Грубо казано ще се наложи вид калибриране по отношение на сетивата на новия носител.  

Знаеш ли какво е усещането когато някой твой набор те погледне и види, че не си се изменил от как те познава преди 50 години, или как един млад те погледне, види, че не ползваш помади и се усъмни в думите ти, че си на възраст на неговия дядо?! :)  

Ще сме си ние ,в началото на експериментите може би ще има разминаване по отношение на това стария човек ли е или някакъв нов индивид ,но с течение на времето ще се усъвършенстваме и ще сме 1 към 1 .

Знам отчасти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 2 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

и ще сме 1 към 1

Няма как!!!

Единия ще вдига крак, а другия?! 

Единия ще се опарва с допир до печката, а другия не и т.н. 

Просто ще има нов живот по нашенски. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, _ramus_ написа:

ъъ - нека все пак да не споменаваш думичката "мисъл". Още не можеш да различаваш "мислене" от фантазиране. :lol6:

А също така и че освен разликата между тия две думички, бог докато ти е нашепвал вселенските истини, си е премълчал за някои въпроси от съвсем житейско и образователно естество. :) Така, че - пак разказваш за някакви филмчета, дето си гледал, някъде, някога си.

=====

И да запитам някои пишещи - защо въобще се изаквате да плямпате положения, които само ги подозирате, и то малко "сънено" - като казуса за информацията и носителя. То квантови съзнания, то нива на съзнателности, псевдонаучни изцепки и свободни съчинения... И вече - говорителите, насред говорилните им.

Фантазирането е част от мисловния процес .

Изучи малко квантова физика ,и ако можеш приложи нещо да видиш ,че действа и то за облагодетелстване в земния живот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

квантова физика

:offtopic_s:

Рамус и квантова физика ... :) Невероятна комбинация ... :) 

Благодаря ти, че ме разсмя! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Няма как!!!

Единия ще вдига крак, а другия?! 

Единия ще се опарва с допир до печката, а другия не и т.н. 

Просто ще има нов живот по нашенски. ;) 

Е сега те разбрах ,че при копирането ще има проекции ,които ще се различават като съзнания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Е сега те разбрах

Предполагам си чувал неща за еднояйчни близнаци. Там науката все още не може да вдене за какво идва реч. Да, някаква друг вид връзка между сегашното аз и другото ще има, но ... въпросната определено към настоящия момент не може да се определи и определено показва колко са ограничени хората занимаващи се с този свят само и единствено посредством науката.

За мен те са тъпи същества, които определено се заблуждават, че са умни и/или духовни. 

Мда ... възгордяването е порок ... но докато не се смириш, докато не приемеш, че извън своето Его има по-добро, то ще е така = излъчване на ненавист към различния ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, witness написа:

Добре, само не съм сигурна точно какво разбираш под тяло или физически носител. Ако е рупа скандха, понятието трябва малко да се разшири отвъд представите ни за грубо физическо тяло и физически свят, това което виждаме и усещаме.

Понеже самите пет сетивни органа, вратите на възприятието, са дадени като изградени от тънка невидима материя и различни от физическите си носители. Но и те имат специфична форма. 

Рупа е това което е видимо, което се възприема чрез сетивата и ни се представя като независимо съществуващо през менталния процес на индентификация.

Кой ги е дал хем да са "като изградени от тънка невидима материя", хем да имат специфична форма. Това ти изказване съдържа противоречие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Предполагам си чувал неща за еднояйчни близнаци. Там науката все още не може да вдене за какво идва реч. Да, някаква друг вид връзка между сегашното аз и другото ще има, но ... въпросната определено към настоящия момент не може да се определи и определено показва колко са ограничени хората занимаващи се с този свят само и единствено посредством науката.

За мен те са тъпи същества, които определено се заблуждават, че са умни и/или духовни. 

Мда ... възгордяването е порок ... но докато не се смириш, докато не приемеш, че извън своето Его има по-добро, то ще е така = излъчване на ненавист към различния ... 

Можеш да приемеш ,че без опонент не би имало разговор и ошлайвфане на нещата.

Възгордяването води до слепота за истината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

без опонент

Не мисля така. Опонента те разсейва. Фините неща, "ошлайвфане", се правят без наличието на такъв. 

Не ползвай диалектиката. Тя има смисъл само и единствено за нещата извън теб. 

Шо се касае за "слепотата", то не си прав. Има доволно "слепи" хора било то по рождение или в последствие придобили, които с правилния подход към същите постигаш целите си. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Рупа е това което е видимо, което се възприема чрез сетивата и ни се представя като независимо съществуващо през менталния процес на индентификация.

Кой ги е дал хем да са "като изградени от тънка невидима материя", хем да имат специфична форма. Това ти изказване съдържа противоречие.

Нали наскоро говорихме за скандхите, по-добре да преместя въпроса в темата за будизма. Той не е лесен де, но явно пак е минал и заминал безследно.

The sense faculties are not the ordinary sense organs—our eyes and ears and so on—but subtle forms within the sense organs. They have particular shapes which are described very precisely in the Abhidharma literature. https://www.rigpawiki.org/index.php?title=Five_skandhas 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Психиката играе роля когато примерно ти се отнеме вид сетивност и/или вид подвижност, но не и на духовността. 

Еййй, не спря да използваш "духовност", а да си имаш предвид стереотип на поведение, който вярваш, че е еталон за нещо си....и то продукт на морална категория от система, която фанатично смяташ, че е най-правилната...

Де, малко скромност де!

Фанатичните защитници на нАуката поне имат "едно наум" и биха проявили самокритичност, ама не и религиозните фанатици...

преди 5 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

към момента ти не си споделил своя мисъл, а само и единствено коментираш вид разсъждения на друг.

Е толко ли ти е трудно в критиката на някой, който наистина е написал много, да разбереш каква му е позицията. Все пак, не се изисква много...само да насочиш погледа си извън себе си

преди 4 часа, witness написа:

... будизма. Той не е лесен де, но явно пак е минал и заминал безследно

Ами не е лесен, наистина, щото иска безпристрастност...отвъд желанията ...отвъд суетата...да се изявяваш във...най-малкото форум(аз не мога)...за тва и не се задържа(нали е без субстанционалност)...там където социалната система и хората не могат да осигурят почва за това "семе" и да "виждат" смисъл да изхранват тез дет са в Пустотата...

Вероятно на баш будизма му требе надморска височина...и общество, което вярва в "стойността" му. Иначе послания..от преводачи...колкот щеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, kipen написа:

стереотип

Това, че ти ползваш стереотипи не означава, че и аз ползвам. 

Кратко: Ти не може да мислиш като ме. Да присвояваш твоя мисъл към моето съзнание е наглост, но ... ти просто по този начин си можеш. Простено ти е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

да обменяме мисли

Мисли? :lol6:Откога фантазиите и глупостите се превърнаха в "мисли"?

МИСЛИТЕ са продукт на МИСЛЕНЕТО. Обменяте главно фантазии и спомени от филмчета, клипчета и какви ли не шеметни хрумки и резултати от неграмотност, невежество... всичко с цел обикновен  моабет на маса в кръчма. 

Не че ти знаеш какво е това "МИСЛЕНЕ", а и за рекордите с които пълниш форума няма защо и да ти трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Това, че ти ползваш стереотипи не означава, че и аз ползвам. 

Кратко: Ти не може да мислиш като ме. Да присвояваш твоя мисъл към моето съзнание е наглост, но ... ти просто по този начин си можеш. Простено ти е.

Ощипана госпожица...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Кратко: Ти не може да мислиш като ме. Да присвояваш твоя мисъл към моето съзнание

:lol6:Ма как ще може... - като теб "никой не може да мисли"... Няма такава "мисъл" и такова "съзнание", просто... че и да се "присвоява".

Направо изтръпвам от смеха, който би ме налегнал от "дългата версия" на тия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, kipen написа:

Ощипана госпожица...

си ти ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейййй, ако не ме беше страх от критиката на Рамусчето, дето може да изкарва и най-"прикритото", а още не съм "смлял" предните му порции, шях да подхвана детската закачка -"си ти.."

С децата ми така си играем, бре...уж, си умен, ама май си повече религиозен...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Фантазирането е част от мисловния процес .

Изучи малко квантова физика ,и ако можеш приложи нещо да видиш ,че действа и то за облагодетелстване в земния живот.

това в кое филмче го гледа? :lol6:Твоят бог не си е падал много по "мисленето", явно. Егати пиянската чалгария, дето върви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _ramus_ написа:

това в кое филмче го гледа? :lol6:Твоят бог не си е падал много по "мисленето", явно. Егати пиянската чалгария, дето върви.

Книги чел ли си?! Или да ти обясня какво е книга ?!! И как се използва.📚?

Не знам ,само дето е създал Вселената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, kipen написа:

страх от критиката

Spoiler

Значи да подкарваме със страховете ти. Добре!

Критиките на Рамус са провокация. Приеми ги като вид предизвикателство. Защо се страхуваш от въпросното?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Не знам ,само дето е създал Вселената.

ми за да направи таксита и да те сложи в едно от тях. :lol6:Вероятно в някакъв момент на скука е създал и "ангелист"

В "книгите" вероятно е написано че е създал и алкохола, но това ще го обясниш на катаджиите при проверката. :lol6: Добре че сред форума няма проба за алкохол, щото щеше да има рекорди и по тая линия. Особено на моменти темата направо лъха тежката и отвратителна за мен, зловония на кръчма и евтина пиячка. ( И на изпосталели пияндурници )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:
преди 11 часа, kipen написа:

страх от критиката

Покажи скритото съдържание

Значи да подкарваме със страховете ти. Добре!

Критиките на Рамус са провокация. Приеми ги като вид предизвикателство. Защо се страхуваш от въпросното?

Защото съм искрен и си признавам какво изпитвам...така се интегрират потиснати вътрешни психични съдържания, ако не знаеш!!!  А не да "гледам" през "маската" на псевдорелигиозността и да "вярвам", че другите са по-тъпи от мен и да им задавам тъпи въпроси...кат че ли ше скрия от тях собствената ми манипулативност, дето май само аз не "виждам", щот ми пречи "маската"...

Ехх тая "прилепчивост"... споменах вече за нея, ама некой са фокусирани единствено в желанието си "да помогнат", а не виждат на кой ...

Сетих се как може да се обедини комуникацията Ви с Анжелиста..

В лудницата един си сложил "корона" от тръни и всички други пациенти (разбира се и доктора) вървяли на двора с него...без един.

Отишъл "коронясания" до въпросния "отцепник" и меко му казал:

- Приеми Любовта от моята уста!

- О, Сине мой, най-накрая! ...пляснали с ръце и се прегърнали...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но пък същата ти показа съвсем ясно че ти си вярващ - точно като нея. Вярваш си в научната парадигма, без въобще нищичко да разбираш от това в което вярваш. Понеже ти е просто за да го вярваш, дори и "научна парагидма" не е. Просто така... наготово, чрез готови клишета - щото върши работа и що да не се разпростреш по форуми и темички с ирония и смешни битки спрямо другите вярвания... Пък твоята цъфнала и вързала... :)

Колежката поне е запозната добре с нейното вярване, докато ти караш на ученически забежки и общи социални сугестии, като от плакат на манифестация.

От друга страна - направо си скършил научната си вяра, с такива популярни глупотевини като "квантови съзнания"... :) Минали и заминали покрай "научното", но пък защо да не пофантазира човек, с усещането че и това е :"научно". Те учените и те си фантазират, кво толкова.

И да признаваш вътрешните си вълнения въпроса с вярата ти в ученическите ти постулати няма да се промени с нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, kipen написа:

съм искрен

И?!

Мислиш, че религиозен човек не може да е искрен ли? 

Това, че изпитваш страх от Рамус, то какво, друг може да не го е страх и това било неискреност, така ли?!   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един евангелски пример за духовност. Мога да го разкажа, но да не взема да сбъркам някоя дума и изкривя съдържанието.

Цитат

30. Отговори Иисус и каза: един човек слизаше от Иерусалим в Иерихон, и
налетя на разбойници, които го съблякоха, изпонараниха го и си заминаха,
като го оставиха полумъртъв.
31. Случайно един свещеник слизаше по тоя път, и, като го видя, отмина.
32. Също и един левит, като стигна до същото място, приближи се, погледна
и отмина.
33. Един пък самарянин, който пътуваше, дойде до него, видя го и се
смили,
34. и, като се приближи, превърза му раните, изливайки елей и вино; след
това го качи на добичето си, откара го в странноприемницата и се погрижи
за него.
35. А на другия ден, като си заминаваше, извади два динария, даде на
съдържателя и му рече: погрижи се за него; и, ако потрошиш нещо повече,
навръщане аз ще ти заплатя.
36. И тъй, кой от тези трима ти се вижда да е бил ближен на изпадналия в
ръцете на разбойниците?
37. Той отговори: оня, който му стори милост. Тогава Иисус му каза: иди и
ти прави също така.

Явно свещеникът и левитът не са по- добри заради религията си. Има интересна статия за спонтанната доброта в Уики https://bg.wikipedia.org/wiki/Спонтанен_акт_на_доброта и на англ. я има.

Някои разсъждения има и във фейса-
 https://www.facebook.com/425161484613788/posts/725887314541202/

А ето и друг казус- Аврам се пазари с Господ за праведниците в Содом

Цитат

Авраам пък стоеше още пред лицето на Господа.
23. Тогава Авраам се приближи и рече: нима ще погубиш праведника с
нечестивеца заедно (и с праведния да стане същото, каквото с нечестивия)?
24. В тоя град, може би, има петдесет праведника; нима ще погубиш и не ще
да пожалиш (всичкото) това място заради петдесетте праведници (ако се
намират) в него?
25. не може да бъде, Ти да постъпиш тъй, че да погубиш праведника с
нечестивеца заедно, та същото да стане с праведния, каквото и с
нечестивия; не може да бъде това от Тебе! Съдията на цялата земя ще
постъпи ли неправосъдно?
26. Господ рече: ако намеря в град Содом петдесет праведника, заради тях
ще пожаля (целия град и) всичкото това място.
27. Авраам отговори: ето, реших се да говоря на Господа, аз, който съм
прах и пепел:
28. може би, до петдесетте праведници да не достигнат пет; нима заради
петте Ти ще погубиш целия град? Той отговори: няма да го погубя, ако
намеря там четирийсет и пет.
29. Авраам продължаваше да говори с Него и рече: може би, ще се намерят
там четирийсет? Той отговори: няма да направя това и заради четирийсетте.
30. И рече Авраам: да се не прогневи Господ, загдето ще говоря: може би,
ще се намерят там трийсет? Той рече: няма да направя това, ако се намерят
там трийсет.
31. Авраам рече: ето, аз се реших да говоря на Господа: може би, ще се
намерят там двайсет? Той отговори: няма да погубя и заради двайсетте.
32. Авраам рече: да се не прогневи Господ, загдето ще кажа още веднъж:
може би, ще се намерят там десет? Той отговори: няма да погубя и заради
десетте.

Тези праведници, заради които е пазарлъкът са Лот, своенравната му жена, която не е изпепелена, но превърната на стълб сол и дъщерите, които влизат в кръвосмешение с баща си за да дадат начало на моавитците и амонитите. Едно преугодно на Господа дело.

Цитат

30. Лот излезе от Сигор и заживя в планината, и с него заедно двете му
дъщери, понеже се боеше да живее в Сигор. И живееше в пещера, и с него
заедно двете му дъщери.
31. И по-голямата каза на по-малката: баща ни е стар, и няма човек на
земята да влезе при нас според обичая на цялата земя;
32. и тъй, хайде да упоим баща си с вино, и да преспим с него, та да
възстановим племе от баща си.
33. И упоиха баща си с вино в оная нощ; и влезе по-голямата и спа с баща
си (в оная нощ); а той не узна, кога е легнала и кога е станала.
34. На другия ден по-голямата рече на по-малката: ето, аз спах вчера с
баща си; да го упоим с вино и тая нощ; и ти влез, спи с него, и ще
възстановим племе от баща си.
35. И упоиха баща си с вино и тая нощ; и влезе по-малката и спа с него; и
той не узна, кога е легнала и кога е станала.
36. И заченаха двете Лотови дъщери от баща си;
37. и по-голямата роди син и му нарече името Моав (като каза: той е от
моя баща). Той е баща на моавитци и доднес.
38. И по-малката тъй също роди син и му нарече името: Бен-Ами (като каза:
той е син на моя род). Той е баща на амонитци и доднес.

Покъртен от библейските притчи, сигурно дълго няма да ви занимавам с Книгата. Във всички случаи са поучителни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване