Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Ммм, короната се е разюздала из стария континент.  Почват числата да се качват с притеснителни темпове и в други страни, освен в Италия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Ммм, короната се е разюздала из стария континент.  Почват числата да се качват с притеснителни темпове и в други страни, освен в Италия.

Увеличава се населението. Увеличава се шанса бацил да захапе човешки гени. Намалява популацията. Намалява шанса вида да пипне болест. Природата е страшно нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, sliderum написа:

Дай статистика и за останалите вируси и грипове.  

Днес даваха по BTV Action  "Лабиринт" първа част.  Гледал съм и втора, но потърсих трета и видях, че я има на сървъра. Изгледах и нея. Там се говореше точно за вирус :)  тая тема мине не мине време и се преповтаря. някак си е любима на всички, защото сее смърт и зомбита :P 

Иначе любимият ми сериал за вируси е "Последният кораб".  На маниаците препоръчвам тия два филма.

Мааааааааааа му стара, жалко, че в сводките няма зомбита. Аууу. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този вирус си е най-обикновен грип, с разликата, че е малко по-заразен.

Угодно: никъде не дават бройката на излекуваните, а само умрелите. Никъде не упоменаяат колко от умрелите са здрави, и колко - са имали други заболявания. Както и каква е възрастта на умрелите.

Та, част от една новина в калдата:

"заразените от новия коронавирус в целия свят превиши 90 хиляди души, а броят на починалите надхвърли 3000. Но 45 хиляди души успешно са излекувани."

Т.е.: 3000 от "над 90.000", приемаме го за 90.000: 3.33%

Излекувани: 45.000 - т.е. 50% от болните. И това не са "живи данни", т.е. обновява се само информацията за новозаразените, и за умрелите. Не и за излекуваните! Така се прави - паника трябва да има! Маски трябва да продаваме.... 

Е, нас корона вируси не ни ловят. И да ни уловят - ще бъде последната им грешка. Тия вируси толкова ракия не могат да изпият!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Короната яко набъбва навсякъде около нас. Кога ли ще бъдем нападнати от армия от зомбита? Ей, май Боко е закупил фалшиви тестове, с които нищо не може да се установи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.03.2020 г. в 8:08, M.Николов написа:

Стига глупости. Един път се мре. Сега да лягам пред някакъв вирус, а някой милионер дяа става милиардер...няма да стане пич! Няма как да стане това! Не тоя вирус ме притеснява, а много други вируси  в държавата ни и света като цяло!!!

преди 9 часа, M.Николов написа:

Това наистина е пълна простотия!!!:speak:

https://www.24chasa.bg/novini/article/8264006

Може ли пък да си чак толкова прост?

Тоя е новия "Герой на труда" :) Вче стана легенда с изказванията си за ракията, хаха.

преди 11 часа, sliderum написа:

Короната яко набъбва навсякъде около нас. Кога ли ще бъдем нападнати от армия от зомбита? Ей, май Боко е закупил фалшиви тестове, с които нищо не може да се установи.

38 теста са направени, казаха сутринта по БНР. И сега си представи, на поне 7 милиона, една трета цигани, кой ще прави тестове.  Хубавото на тоя вирус е, че 97% даже и няма да разберат, че са го преболедували.  Между другото, аз доста често в миналото съм вдигал темепратура около 37 градуса и съм я поддържал. Даже и сега не знам колко ми е температурата. Остава някоя термокамера да ме засече и да ми даде 2 седмици болничен. Де тоя късмет де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това казаха, че не е грип. Пипнато е в лаборатория, то е нещо между грип и СПИН. И лекарят от Китай, който се зарази и почина беше на 34 години.

Много ясно, че възрастните хора са по омаломощени, но и млади хора затрива тоя лабораторен изрод. 

Казаха, че в Италия са починали над 100 човека за по-малко от месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официално 100К заразени и 3.5к смъртни случая. Смътност около 3.5%.  Цифрите са официални, но дали са реалният брой и за заразените и за починалите, само може да се гадае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Mediterranean написа:

Това казаха, че не е грип. Пипнато е в лаборатория, то е нещо между грип и СПИН. 

Добре ще е да се потърси отговорност на създалите го, но едва ли ще се случи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, FusE написа:

Добре ще е да се потърси отговорност на създалите го, но едва ли ще се случи. 

Те са го направили за добро!

Както и за добро метнаха две атомни бомби в Япония.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Водещи учени намериха лек с уникални безаналогови  нанотехнологии.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Короната е вече факт и в БГ. Официално 4 бройки, ама като знам как е у нас, реално сигурно са хиляди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук всички се шегуват, ама вече забелязах че не се събират хората.

Имаме една пейка пред блока където всеки ден се пие.Сега няма никой.Аз лично излизам без маска и си пазарувам нормално.

Не съм слизал по центъра в Плевен да видя как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Децата по-малко се заразяват. Дали причината за този факт неби трябвало да се търси в тимусната жлеза? При децата тимусът ункционира, при възрастните е закърнял. Значи: децата имат тимус и короната не ги хваща, възрастните нямат тимус и короната ги хваща.  Странно, защо в това отношение коронавирусите се различават от другите вируси които заразяват децата по същия начин както възрасните.

До колкото знам, в тимуса левкоцитите претърпяват промени на генно ниво и , така д се каже “узряват”.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Sleda написа:

Децата по-малко се заразяват. Дали причината за този факт неби трябвало да се търси в тимусната жлеза? При децата тимусът ункционира, при възрастните е закърнял. Значи: децата имат тимус и короната не ги хваща, възрастните нямат тимус и короната ги хваща.  Странно, защо в това отношение коронавирусите се различават от другите вируси които заразяват децата по същия начин както възрасните.

До колкото знам, в тимуса левкоцитите претърпяват промени на генно ниво и , така д се каже “узряват”.

Няма нищо вярно в написаното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.03.2020 г. в 9:32, dkt написа:

Този вирус си е най-обикновен грип, с разликата, че е малко по-заразен.

Няма "малко по-заразен", или е заразен или не е. Както няма "малко бременна".

В първото мнение от темата, в цитата, доста подробно и образователни е обяснено каква е разликата.

Съответно притеснителното е, че когато е "нов", не се знае човешкия организъм и имунитет, дали ще се справят. 

Каквито и конспирации да има, въпреки жертвите, това обективно погледнато, си е възможност за напредък в науката и медицината, без да е задължително да е умишлено или меркантилно от гледна точка на фармацевтичната индустрия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Sleda написа:

Все тая.Плъзна навсякъде и си е страшно.

Процентите са хора!

Това не е насочено към теб!

Страх ме е за детето ми.Аз и да си отида все тая!

Страх си ме е.Живеем и в България и още по страшно.Спокойно, няма нужда от паника.Обаче кой родител е съгласен не знам.

току-що, Maleficient написа:

Каквито и конспирации да има, въпреки жертвите, това обективно погледнато, си е възможност за напредък в науката и медицината, без да е задължително да е умишлено или меркантилно от гледна точка на фармацевтичната индустрия.

Няма как да го мислиш това

Детето ти умира и имаме напредък така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така. И не написах това.

Ако твоето дете не умре, умират други, които аз няма как да спася, но ако се открие лекарство, дори заради едно умряло дете, което да спаси милиони, е напредък, да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Maleficient написа:

Не е точно така. И не написах това.

Ако твоето дете не умре, умират други, които аз няма как да спася, но ако се открие лекарство, дори заради едно умряло дете, което да спаси милиони, е напредък, да.

Точно това написа

Всяко дете трябва да живее, за да разказва какви сме!

Пари и власт!Добре.

Испанският грип.Сега е друго време и пак сме безсилни.Кой го е пуснал и за какво няма значение когато в процентите виждаме хора

Явно не виждате, ама скоро всички ще видим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, URIEL написа:

Сега е друго време и пак сме безсилни.

Стига се паникьосва. Смъртността е малко по-висока от тази на обикновения грип.

преди 23 минути, Maleficient написа:

ако се открие лекарство, дори заради едно умряло дете

Предлагаш да се жертва живота на дете, ако залогът е откриването на ваксина ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, A.com написа:

hplUxTc.jpg

Това ми навя за това...  :

https://yandex.ru/turbo?text=https%3A%2F%2Fwww.eg.ru%2Fsociety%2F849651-prorocheskiy-roman-dina-kunca-okazalsya-poddelkoy%2F&fbclid=IwAR0CRWSvnA-soEYKU1IhG089dR00QjqYx2In9SNuK4UrC6h6H576Y7DzAEo

преди 5 минути, Myanmar написа:

Предлагаш да се жертва живота на дете, ако залогът е откриването на ваксина ли?

Спекулираш с притесненията на човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

Спекулираш с притесненията на човека.

С кой човек?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...